مدیریت شهری

سوگواره عکس اربعین برگزار می‌شود

با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم؛

سوگواره عکس اربعین با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم و با رویکرد به تصویر کشیدن جلوه‌های ناب از حضور بانوان و کودکان در مراسم بزرگ زیارت پیاده اربعین حسینی، برگزار می‌شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد طباطبایی‌نژاد، سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم در نشست خبری برگزاری سوگواره عکس اربعین با اشاره به اینکه مراسم بزرگ زیارت پیاده اربعین حسینی یک زلزله معنوی سالانه در جامعه شیعی است اظهار داشت: قطعاً اگر این حرکت و رشد معنوی در قالب هنر نشان داده شود، ماندگارتر خواهد بود و تأثیرات شگرف خودش را چندین برابر خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از این ظرفیت‌های هنری قاب عکس است اضافه کرد: به همین دلیل و به خاطر اثرگذاری بی بدیل قالب تصویر، سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم برای برگزاری سوگواره عکس اربعین همکاری می‌کند.

وی گفت: سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم در قرارگاه اربعین به عنوان بزرگترین موکب کشور و در روز اربعین در موضوع جاماندگان اربعین در بلوار پیامبر اعظم(ص) حضور فرهنگی دارد، هم‌چنین خدماتی از قبیل تور زیارت و اطلاع‌رسانی به ۴ زبان را نیز به زائران خارجی اربعین در قم ارائه می‌دهد.

امیر حسامی‌نژاد، دبیر سوگواره عکس اربعین هم در این جلسه گفت: یکی از بخش‌های موکب مردمی بانوان فاطمی سوگواره بین‌المللی عکس اربعین با عنوان «پا به پای اشک» است که امسال به صورت تخصصی با حضور کارشناسان، صاحبنظران و داوران حوزه عکس به همت مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور، سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، موکب مردمی بانوان فاطمی و انجمن عکس بسیج برگزار می‌شود.

وی با بیان جای جشنواره‌های تخصصی در بین جشنواره‌ها خالی است، گفت: معمولا بعد از پایان مراسم اربعین نهادها و ارگان‌های مختلف سوگواره‌هایی را به صورت کلی برگزار می‌کنند، اما امسال به صورت تخصصی در حوزه بانوان و کودکان این سوگواره برگزار می‌شود تا آثار هنرمندان عکاس در این زمینه جمع‌آوری شود.

حسامی‌نژاد افزود: یکی از اهداف مهم این جشنواره انعکاس حضور پرشور بانوان و کودکان در مراسم اربعین است؛ در این مراسم ما شاهد همدلی بانوان با خانواده‌ها و فرزندان هستیم که همواره از سوژه‌های زیبای عکاسان این موضوع است

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/425w

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا