مدیریت شهری

سهم 11 درصدی اتوبوس در حمل‌ونقل شهری قم

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم خبرداد:

مدیر عامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم از افزایش سهم اتوبوس‌رانی در حمل‌ونقل شهری خبر داد و گفت: خوشبختانه این درصد در سال گذشته با رشد 3 درصدی به 11 درصد رسیده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، علی نیک در گفت‌وگویی با اشاره به اقدامات در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم اظهار داشت: مدیریت شهری در سه سال گذشته تلاش‌های ویژه‌ای در حوزه نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی داشته است.
وی با بیان اینکه تا پیش‌ازاین اقدامات، عمر ناوگان بیش از 10 سال بود و این عدم نوسازی به علت عدم‌حمایت‌های دولتی در حال تبدیل‌شدن به بحرانی برای شهر قم می‌شد، ابراز کرد: همه ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم در این سال‌ها نوسازی شد و امروزه عمر ناوگان به 2.7 سال رسیده است.
مدیر عامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم ادامه داد: در سال گذشته قرارداد خرید 99 دستگاه اتوبوس آتروس نهایی شد که تا پایان سال گذشته 50 دستگاه تحویل شهر قم شده و مابقی نیز به‌مرور در سال جاری افزوده می‌شود.
وی تعداد اتوبوس‌های فعال در سطح شهر را 203 دستگاه دانست و افزود: تعدادی اتوبوس نیز برای پشتیبانی در نظر گرفته‌شده و 27 دستگاه نیز در حال بازسازی است.
نیک از افزایش سهم اتوبوس‌رانی در حمل‌ونقل شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این درصد در سال گذشته با رشد 3 درصدی به 11 درصد رسیده است.
وی یکی دیگر از اقدامات سازمان اتوبوس‌رانی برای سال گذشته را ایجاد خطوط جدید برشمرد و یادآور شد: خط اتوبوس تندرو بلوار جمهوری اسلامی به پردیسان، خط شهرک امام حسن(ع) به میدان شهید مطهری و راه‌اندازی خط دانشگاه شهاب دانش و پیام نور به میدان شهید مطهری در این راستا عملیاتی و اجرا شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pqj5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا