مدیریت شهری

رفع مشکل کمبود مدارس نیازمند همکاری همه دستگاه‌هاست

شهردارقم در دیدار با اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز:

شهردارقم بابیان اینکه بدون مشارکت بین دستگاهی راهی برای حل مشکل کمبود مدرسه در قم وجود ندارد گفت: شهرداری قم در زمینه‌های مختلف آماده گسترش همکاری‌هاست.

به گزارش ندای قم به نقل  ازروابط عمومی شهرداری قم ،دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، بابیان اینکه حضور مردم درصحنه در کنار مشارکت‌های عمومی مانند کمک‌های مؤمنانه و فعالیت مجمع‌های خیرین، از عوامل حفظ و ثبات انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز از تشکل‌های ارزشمند کشور است که باید از ظرفیت آن در جهت رشد فکری، معرفتی و زیرساختی استفاده شود.

وی با اشاره به همکاری و تعاملات گذشته مجموعه مدیریت شهری با آموزش‌وپرورش استان، خاطرنشان کرد: شهرداری قم در حد وسع و توان موجود و ظرفیت قانونی آماده هرگونه همکاری و تعامل با آموزش‌وپرورش برای توسعه و تجهیز مراکز آموزشی است.

شهردار قم بابیان اینکه اگر سهم ۵۰ درصد راه و شهرسازی در احداث مدارس و واگذاری زمین پرداخت شود می‌توان امید داشت که مشکل کمبود مدرسه در قم به‌صورت ریشه‌ای حل می‌شود، ادامه داد: اگر راه و شهرسازی سهم ۵۰ درصدی خود را پرداخت کند، شهرداری قم آمادگی دارد زمینه احداث مدرسه در نقاط و محلات هدف را در قالب‌های مختلف عملیاتی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شهرداری قم در مساله معافیت عوارض حفاری مدارس به‌خصوص در زمینه مدارس خیرساز را دنبال می‌کند و به‌زودی مصوبه‌ای تقدیم شورای اسلامی شهر خواهد کرد.

دکتر سقائیان‌نژاد ادامه داد: تسهیل در صدور پروانه، شناسایی لکه‌هایی جهت احداث مراکز آموزشی و بررسی زمینه‌های معافیت عوارض حفاری مدارس خیر ساز از زمینه‌های آماده تعامل بین شهرداری و آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به درخواست جمعی از اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز قم جهت صدور مجوز تجاری در مدارس برای تأمین هزینه‌های جاری، گفت: مولدسازی بخشی از فضای مدارس از مباحثی بوده که باید زمینه‌های فقهی، اجتماعی و قانونی آن به‌درستی توسط نهادهای متولی مشخص شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/r7em

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا