مدیریت شهری

راه‌اندازی ۵ ایستگاه سنجش کیفیت هوا توسط شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری قم خبر داد:

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: پنج ایستگاه سنجش کیفیت هوا توسط شهرداری قم در سطح شهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری،علی مؤمن حجازی در گفت‌وگویی با اشاره به استفاده از مسئله اینترنت اشیا در مدیریت شهری اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری در حوزه هوشمندسازی شهری این موضوع بوده که جز قله‌های تکنولوژی جهان محسوب می‌شود.

وی اجرای زیرساخت‌های این موضوع در طول سال ۱۴۰۲ توسط شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و افزود: سال ۱۴۰۳ توسعه مؤلفه‌های اینترنت اشیا را در دستور کار داریم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با بیان اینکه مسئله اینترنت اشیا در موضوعات مختلف از جمله مدیریت فضای سبز شهری می‌تواند کاربرد داشته باشد، خاطرنشان کرد: یکی از مثال‌های این موضوع، آبیاری فضای سبز با بهره‌وری بسیار بالا است.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر در حال نصب کنتورهای هوشمند هستیم که فرکانس‌های رادیویی خود را در بستر اینترنت اشیا دریافت خواهند کرد، گفت: این کنتورها از راه دور قابل‌کنترل بوده و مصرف آب بهینه می‌شود.

مؤمن حجازی تصریح کرد: پنج ایستگاه هواشناسی برای سنجش شاخص‌های آلایندگی هوا، دما و رطوبت راه‌اندازی کردیم که این کار هم مبتنی بر اینترنت اشیا انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با اشاره به مزایای وجود این ایستگاه‌ها افزود: به‌زودی درگاه‌های آن را در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4tot

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا