مدیریت شهریویژه

دلیلی برای تغییر شهردار قم وجود ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر قم :

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: انتخاب شهردار برای ۴ سال است و فعلاً دلیلی برای تغییر شهردار قم وجود ندارد و شهردار هم گفته من آدم اجرایی هستم و علاقه‌ای به حضور در انتخابات مجلس ندارم.
به گزارش ندای قم ،حسین اسلامی بعدازظهر پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت روز شورا در خصوص موضوع شفافیت عملکرد اعضای شورای شهر اظهار داشت: جلسات شورا اسلامی شهر قم به صورت علنی و زنده پخش می‌شود و آرای اعضای شورای اسلامی شهر قم نیز به صورت کامل در مانیتورهای تعبیه شده در صحن شورای شهر قابل مشاهده است.
اسلامی در خصوص مساعدت‌های شورا به شهروندان در پرداخت عوارض شهری بیان داشت: هر شهروندی که دچار حادثه‌ای می‌شود و امکان پرداخت عوارض را ندارد با وی در چهارچوب قانون همراهی‌های لازم صورت می‌پذیرد.
وی همچنین در خصوص حضور و یا عدم حضور اعضای شورا در عرصه انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین زمینه برای خدمت رسانی به شهروندان عرصه پارلمان شهری است و اعضای شورای شهر در سالهای فعالیت خود در این نهاد، اشراف خوبی به قانون پیدا می‌کنند.
اسلامی ادامه داد: بسیاری از افراد برای نمایندگی مجلس ثبت نام می‌کنند که اطلاعات کافی در عرصه قوانین ندارند در حالی که اعضای شورای شهر تسلط و اشراف خوبی به قوانین شهری دارند و نباید برای حضور اعضای شورای شهر محدودیت قائل شد.
شاید دو نفر از اعضای شورا در انتخابات مجلس آتی ثبت نام کنند
وی گفت: بر اساس آنچه اطلاع داریم شاید دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر قم در انتخابات مجلس آتی شورای اسلامی ثبت نام کنند و بیش از این تعداد نیز مطلوب و مناسب نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه بیان داشت: نظارت بر مسائل مالی شهرداری با بودجه بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومانی بسیار مهم است و نحوه مبارزه با فساد نیز روش‌های متفاوتی دارد که برخورد با افراد خاطی از جمله آنان است و روش دیگر آن است که زمینه‌های بروز فساد را شناسایی و از ریشه اصلاح کرد.
وی ابراز داشت: با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه قضائی یکی از قضات برتر استان قم انتخاب و مقرر شد در شهرداری مستقر شود تا پرونده‌های شهروندان که با شهرداری مرتبط است در این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأیید محق بودن شهروندان، حقوق آنان پرداخت شود و در صورت عدم محق بودن آنان، بر اساس ۱۰ مبنا، این موضوع صورتجلسه می‌شود و فرد می‌تواند در دادگاه خواسته خود را پیگیری کند.
اسلامی بیان داشت: موضوع هوشمندسازی فرآیندها نیز باعث کمتر شدن مفاسد خواهد شد که این بخش باید با قوت ادامه یابد.
علت سلب عضویت یکی از اعضای شورا
وی در خصوص سلب عضویت یکی از اعضای شورا گفت: غیبت‌های این عضو بیش از اندازه مجاز بوده است و توضیحات وی در صحن علنی شورا اعضا را قانع نکرد و در نهایت، مصوبه شورای شهر قم به شورای حل اختلاف استان که اعضای آن استاندار قم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس دادگستری استان و نماینده شورای استان هستند ارسال شد و در این شورا نیز توضیحات عضو شورا ارائه و در نهایت با رأی گیری صورت گرفته سلب عضویت این عضو شورا تأیید شد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: انتخاب شهردار اولین وظیفه اعضای شورای اسلامی شهر برای مدت ۴ سال است و شورا در طول سال‌های فعالیت شهردار، نظارت‌های خود را انجام و تذکرات را به صورت شفاهی و کتبی ارائه می‌کند.
جایگزین برای شهردار قم وجود دارد
وی عنوان داشت: جایگزین برای شهردار قم وجود دارد و افراد زیادی برای این پست مورد بررسی قرار گرفتند و امروز هم اگر به هر دلیل از حضور شهردار فعلی محروم شویم افراد دیگری نیز داریم که در این مسند قرار گیرند و البته همانگونه که عنوان شد انتخاب شهردار برای ۴ سال است و فعلاً دلیلی برای عدم حضور آقای سقائیان نژاد وجود ندارد و شهردار هم گفته من آدم اجرایی هستم و علاقه‌ای به حضور در مجلس ندارم.
اسلامی افزود: دریافت هزینه پارکینگ در مناسبت‌های مختلف برای شهروندان و زائران مشکلاتی فراهم آورده و آنان ساعت‌ها باید برای خروج از پارکینگ‌ها در صف پرداخت هزینه پارکینگ باشند که باید این موضوع با برداشتن تعرفه در مناسبت‌های خاص مرتفع شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/f9zz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا