مدیریت شهری

دغدغه شهرداری برای حفظ آثار تاریخی کمتر از میراث فرهنگی نیست

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت:

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از شهرداری قم،مجید متین فر با اشاره به ایجاد مشکلات فراوان در هسته مرکزی شهر قم به‌واسطه پهنه‌بندی تاریخی اظهار داشت: این حجم از بافت تاریخی عملاً بسیاری از اقدامات عمرانی، نوسازی، خدماتی و… را در شهر با مشکل روبرو کرده است.

وی با بیان اینکه دغدغه شهرداری برای حفظ آثار تاریخی شهر کمتر از میراث فرهنگی نیست، ابراز کرد: اگر در نقطه‌ای آثار تاریخی و ارزشمندی وجود داشته باشد قطعاً شهرداری از آن حفظ و حراست خواهد کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تأکید بر اینکه حفظ آثار تاریخی نیاز به تأکید دستگاه یا ارگان خاصی ندارد، ادامه داد: این مهم را وظیفه ذاتی خودمان می‌دانیم اما اگر بخواهیم یک پهنه وسیعی که بافت فرسوده بوده را به‌عنوان بافت تاریخی بر مردم و شهر تحمیل کنیم این مورد قابل‌قبول نیست.

متین فر خاطرنشان کرد: پهنه تعریف‌شده فعلی مشکلات زیادی برای اهالی ایجاد کرده و بافت جمعیتی هم به علت مشکلات و محدودیت‌های موجود در سال‌های گذشته تغییر کرده است.

وی یادآور شد: اگر قرار است حریمی برای آثار تاریخی و میراثی قائل شویم، به این اعتقاد داریم که در محدوده تعریف‌شده مناسبی این کار باید انجام شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zmi2

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا