مدیریت شهری

خدمت‌رسانی ۴۵۰۰ خادم به زائرین اربعین

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم:

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم گفت: باوجوداینکه رویکرد و رسالت قرارگاه اربعین استان، مردمی است اما لازم بوده تا دستگاه‌های متولی نیز به رسالت‌های اجتماعی و دینی خود در ارتقای زیرساخت‌ها و روند خدمات‌رسانی‌ها، عمل نمایند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،نرجس نیازمند در گفت‌وگویی با اشاره ایام اربعین حسینی و ارائه خدمات به زوار اربعینی در استان قم اظهار داشت: خادمان قرارگاه مردمی اربعین برای پنجمین سال متوالی از ۱۱ شهریورماه به مدت ۲۵ روز متوالی پذیرایی زائران اربعین حسینی از سراسر ایران و اقصی نقاط جهان هستند.

وی اضافه کرد: تشکیل غرفه‌های فرهنگی مانند پاسخگویی به شبهات، کودک و نوجوان، ظهور، شهدا، کتاب و اربعین و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از جمله خدمات قرارگاه در ایام اربعین به زائران حضرت سیدالشهدا(ع) خواهد بود.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم اخلاص و گمنامی را از ویژگی‌های خاص قرارگاه مردمی اربعین دانست و ادامه داد: خادمان این قرارگاه به‌رغم میل و توانایی حضور در آیین پیاده‌روی و حضور در عتبات عالیات، ترجیح دادند تا با حضور در این قرارگاه در خدمت زائران اربعین حسینی باشند.

وی، فعالیت جهادی را ویژگی دیگر قرارگاه مردمی اربعین یاد کرد و گفت: طی دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا و محدودیت ناشی از آن، قرارگاه مردمی اربعین به‌صورت محدودتری در خدمت زائران بود اما از امسال و با مدیریت نسبی این بیماری، شاهد فعالیت افزون بر ۴ هزار و ۵۰۰ خادم به‌صورت شبانه‌روزی به زائران اربعین هستیم.

نیازمند ادامه داد: باوجوداینکه رویکرد و رسالت این قرارگاه مردمی است، اما لازم بوده تا دستگاه‌های متولی نیز به رسالت‌های اجتماعی و دینی خود در ارتقای زیرساخت‌ها و روند خدمات‌رسانی‌ها، عمل نمایند.

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم، با تاکید دوباره بر اینکه خادمان قرارگاه مردمی اربعین، جهادگران واقعی هستند، تصریح کرد: قرارگاه مردمی اربعین از ۱۱ شهریورماه در صحن امام حسن عسکری (ع) مسجد مقدس جمکران برپاشده و تا پنج مهرماه مشغول خدمت‌رسانی‌ به زائران ایرانی و غیر ایرانی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2p1v

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا