مدیریت شهری

حذف پرونده‌های کاغذی از اولویت‌های شهرداری قم است

دکتر سقائیان‌نژاد :

شهردار قم گفت: پرونده‌های کاغذی باید از فرایند کاری و اداری شهرداری قم حذف‌شده و آرشیو الکترونیکی شهرداری تقویت شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای مدیران شهرداری قم که در سالن رضوان شهرداری مرکز برگزار شد، با اشاره به اهمیت تحقق شهرداری الکترونیک اظهار کرد: از مهم‌ترین اولویت‌های کاری شهرداری حذف پرونده‌های کاغذی است.

وی افزود: آرشیو الکترونیکی در شهرداری قم باید تقویت و به‌روزرسانی شود و باید به نقطه‌ای برسیم که در مناطق شهرداری نیاز به پرونده کاغذی وجود نداشته باشد.

شهردار قم تأکید کرد: یکی از دیگر موضوعاتی که باید به صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد، استفاده از ظرفیت حداکثری نرم‌افزار سرای هشت است که شهرداری هزینه آن را پرداخت می‌کند و نباید ظرفیت مغفولی در استفاده از آن برای تسهیل امور وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش کارکنان شهرداری قم گفت: این آموزش باید هم موضوعات تخصصی و هم مسائل اقتصادی را شامل شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه سالم‌سازی فضای اداری مسئله‌ای بسیار مهم است، افزود: در این عرصه نباید از برنامه‌هایی که می‌تواند موجب تقویت روحیه معنوی کارکنان شود، غافل شد چرا که ریشه درست کاری، سخت‌کوشی، خدمت به مردم، مدارا با مردم و دغدغه‌مندی، اعتقادات افراد است.

وی فرارسیدن روز قم را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: مهم‌ترین ویژگی و برجستگی شهر قم، وجود حرم مطهر حضرت معصومه (س) است که مانند نوری بر زندگی و شئونات این شهر تابان است و باید از آن بهره جست.

شهردار قم با بیان اینکه عملکرد شهرداری با زندگی روزمره مردم عجین است، گفت: تک‌تک کارکنان شهرداری قم باید نسبت به حفظ و حراست از اعتماد عمومی حساسیت داشته باشند.

وی افزود: این اعتماد مردم است که سرمایه اجتماعی شهرداری را ارتقا داده و موجب پیشبرد بهتر امور می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ksf2

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا