مدیریت شهری

تسهیل خروج خودروها در پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: طرح دریافت هزینه در ورودی با هدف کنترل، سرعت بخشی و روان‌سازی ترافیک خروج خودروها در پایان مراسم شب‌های قدر از پارکینگ‌های مجاور حرم مطهر اجرایی شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، حسین شعبان‌زاده با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی با پیمانکاران پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر و ناظرین مقیم در پارکینگ‌ها، از اجرای طرح پرداخت هزینه پارکینگ در ورودی تا پایان مراسم حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد.
وی با بیان اینکه معمولاً پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر به‌صورت روان و طی ساعات قبل از آغاز مراسم میزبان خودروها هستند، گفت: ولی با پایان مراسم، تمامی ظرفیت پارکینگ به‌یک‌باره قصد خروج دارند که با گره ترافیکی و ازدحام وسایل نقلیه و نارضایتی شهروندان مواجه خواهیم شد.
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: با توجه به تجربه سال‌های گذشته و مراسمات ملی و مذهبی مشابه و طرح موضوع در شورای ترافیک استان که منجر به تصویب در کمیته حمل‌ونقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائرین استان گردید، طی جلسه‌ای با پیمانکاران پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر، مقرر شد از خودروها، متناسب با ساعت ورود تا ساعت 2 بامداد که مراسم حرم به پایان می‌رسد در هنگام ورود، هزینه استفاده از پارکینگ اخذ شود .
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح خودروها در پایان مراسم به‌راحتی و بدون اتلاف وقت خارج خواهند شد.
شعبان‌زاده ادامه داد: با هماهنگی پیمانکاران در هنگام ورود نرخ اخذشده تا ساعت 2 بامداد خواهد بود اما خودروهای که تا ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد نیز خارج شوند مشمول اضافه پرداختی نخواهند شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/phhg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا