مدیریت شهری

تدوین شناسنامه مناطق هشت‌گانه شهری

معاون شهردار قم خبرداد:

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم از تدوین شناسنامه مناطق شهری مناطق هشت‌گانه با رویکرد یکپارچه‌سازی آمار و اطلاعات با ساختار واحد خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، مجید محمدرضاخانی در گفت‌وگویی با اشاره به ضرورت تدوین شناسنامه در سطح مناطق شهرداری اظهار کرد: آمار و برنامه‌ریزی، یکی از ابزارها و مکانیسم‌های بنیادی در تحقق مدیریت شهری است.

وی با بیان اینکه آمار زیربنای تمام حرکت‌هایی است که در سازمان انجام می‌شود و معیاری برای ارزیابی عملکرد گذشته، حال و آینده است، افزود: به همین دلیل تهیه شناسنامه در سطح مناطق شهرداری امری ضروری بوده و حیاتی به نظر می‌رسد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: مسئله دیگر آگاهی شهروندان از موقعیت مکانی ادارات، موسسه‌ها، سازمان‌ها و نمایندگی‌های دستگاه‌های اقتصادی، عمرانی، رفاهی و درمانی محسوب می‌شود که با تکمیل و تدوین شناسنامه کامل مناطق این امر محقق شده است.

محمدرضاخانی تصریح کرد: شناسنامه مناطق شهر بر مبنای شاخص‌هایی نظیر جمعیت، جغرافیا، طبیعت، فرهنگ، هنر، بهداشت و درمان، مذهب، حمل‌ونقل، ورزش و گردشگری، آموزشی، رفاهی و تفریحی تدوین‌شده است و می‌تواند نقش بسزایی در مطالعات شهری و اقدامات پژوهشی داشته باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/oplk

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا