مدیریت شهری

تحقق 3200 میلیاردی بودجه شهرداری در 6 ماه

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم:

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با بیان کاهش سهم شهرداری از ارزش‌افزوده در سال جدید گفت: امروز مدیریت شهری نیاز به حمایت دارد اما این حمایت باوجود عملکرد مثبت شهرداری‌ها هرروز کمتر می‌شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، مجید اخوان در دیدار استاندار قم، با اشاره به اهمیت جایگاه شورا در توسعه و پیشرفت شهر اظهار داشت: تمام تصمیمات شورا برای توسعه شهر مبتنی بر اسناد بالادستی و چشم‌انداز ۲۰ ساله و همچنین برنامه ۵ ساله شهرداری انجام می‌شود.

وی روند بررسی بودجه سالانه شهرداری را موردتوجه قرارداد و افزود: تدوین بودجه سالانه شهرداری در یک فرایند چهار ماه و با بررسی دقیق در کمیسیون برنامه‌وبودجه و همچنین کمیسیون‌های تلفیق تصویب می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: در مراحل تصویب بودجه تمام منابع و مصارف با دقت بررسی‌شده و بودجه با رعایت ضرورت‌ها در صحن علنی تصویب می‌شود و در بازه‌های مشخص نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی روند نظارت بر تحقق بودجه را نیز مطرح کرد و گفت: عملکرد شهرداری هر سه ماه یک‌بار بررسی‌شده و عملکرد ۶ ماه با جزئیات در ردیف بودجه‌ها منتشرشده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا از هرگونه انحراف جلوگیری شود.

اخوان عدم اختصاص سهم شهرداری در ارزش‌افزوده و حذف ردیف‌های درآمدی شهرداری در قانون جدید درآمدهای پایدار شهرداری‌ها را به‌عنوان دو چالش در مدیریت شهری مطرح کرد و گفت: امروز مدیریت شهری نیاز به حمایت دارد اما این حمایت باوجود عملکرد مثبت شهرداری‌ها هرروز کمتر می‌شود.

وی در پایان خلاصه‌ای از عملکرد شهرداری در تحقق بودجه سال ۱۴۰۲ را نیز ارائه داد و گفت: امسال در بودجه شهرداری جهش بزرگی رخ‌داده است، در ۶ ماه نخست سال۳۲۰۰ میلیارد تومان تحقق بودجه داشته‌ایم که به علت عدم تخصیص بخشی از سهم شهرداری از ارزش‌افزوده، بخشی از درآمد شهرداری محقق نخواهد شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ezt6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا