مدیریت شهری

تأمین واگن برای متروی قم در مرحله انعقاد قرارداد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم عنوان کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با تأکید بر پیگیری مدیریت استان و مدیریت شهری برای تأمین واگن و راه‌اندازی مترو گفت: هفته گذشته با حضور شهردار در وزارت کشور اصلاح قرارداد مترو پیگیری شده و در مرحله انعقاد قرارداد برای تأمین واگن از یکی از شهرها هستیم.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،ابراهیم معتمدی در گفت‌وگویی وضعیت پیشرفت مترو را تشریح کرد و اظهار داشت: مترو تا امروز چالش‌های زیادی را پشت سر گذاشته و در تلاش هستیم در دولت جدید خط یک مترو را راه‌اندازی کنیم.

وی به مسائل مالی پروژه اشاره کرد و  افزود: مترو دارای دو مسئله مهم بوده که یکی از آن‌ها اصلاح قرارداد است که در هفته گذشته با حضور شهردار در وزارت کشور در حال پیگیری شده و ازنظر ما قرارداد در فاز نخست اصلاح‌شده و این قسمت از پروژه افتتاح می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تصریح کرد: تهیه واگن نیز در حال پیگیری توسط معاونت ریس جمهور بوده و توسط شهرداری و سازمان قطار شهری در مرحله انعقاد قرارداد با یک شرکت جدید است تا از یکی از شهرها واگن قرض گرفته شود.

وی از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی پروژه مترو در خط یک خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها نیازمند تأمین واگن برای راه‌اندازی خط یک مترو هستیم و امیدواریم زحماتی که طی ۱۰ سال از جیب مردم و دولت هزینه شده به بهره‌برداری برسد.

معتمدی در پایان تأکید کرد: مدیریت شهری و استانی در کنار هم در تلاش هستند این پروسه در کمترین زمان طی شده و مردم شاهد افتتاح خط یک مترو در چند ماه آینده باشند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zv1q

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا