مدیریت شهری

بوستان هزارهکتاری نمونه منحصربه‌فرد در کشور

مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری قم:

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قم گفت: توسعه فضای سبز شهر قم مبتنی به اصول توسعه پایدار و باتوجه‌به مصرف بهینه منابع آبی صورت‌گرفته است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری ، پیام جوادیان در خصوص پروژه بوستان هزارهکتاری شهر قم گفت: پس از پیگیری‌های مداوم و به دستور شهردار قم عملیات طراحی این بوستان در سال ۱۳۹۷ انجام و بلافاصله پس از آن عملیات اجرا آغاز شد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: بوستان 1000 هکتاری شهر قم نمونه نخست و منحصربه‌فرد از منظر مساحت و توپوگرافی در کشور است که فاز اول بوستان خضر نبی (ص) که یکی از عرصه‌های بوستان هزارهکتاری بوده در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسیده است

وی به تشریح و معرفی بوستان هزارهکتاری شهر قم پرداخت و افزود: این عرصه از بوستان کوثر و باغ پرندگان شروع و به بوستان خضر، بوستان شهدای گمنام، بوستان یادمان شهدا، بوستان زائر و باغ گیاه‌شناسی و همچنین به عرصه بوستان ظهور در منطقه جمکران متصل خواهد شود و بیش از هزار و پنجاه هکتار مساحت آن است.

جوادیان با تأکید بر مصرف بهینه آب در این عرصه‌ها گفت: تمام اقدامات بر اساس توسعه پایدار صورت‌گرفته و مسائلی از قبیل استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری، گونه‌های مقاوم و همچنین شبکه جامع آب و استفاده از پساب در بخش‌های جنگلی این عرصه در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری قم در پایان به وضعیت سرانه فضای سبز شهر قم اشاره کرد و افزود: با تلاش باغبانان و کارگران و مدیران و کارشناسان متخصص حوزه‌های مختلف توانسته‌ایم تا سرانه فضای سبز شهر قم را از 13.5 مترمربع به بیش از 20 متر برسانیم و در حال حاضر قم جایگاه سوم را در بین کلان‌شهرهای کشور داراست.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/aqph

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا