مدیریت شهری

بهره‌برداری از خط تبدیل نایلون به گرانول

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم  خبرداد:

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از جداسازی و پردازش 700 تن زباله روزانه شهر قم خبر داد و گفت: دفن مستقیم زباله در قم به صفر رسیده است.

به گزارش  ندای قم به نقل از روابط شهرداری، سیدمحسن میرهادی در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از ۷ پروژه زیست‌محیطی شهرداری قم اظهار کرد: شاهد بهره‌برداری از خط دو پردازش پسماند شهر مقدس قم هستیم و این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور در بحث زباله رخ‌داده است و با افتتاح این خط میزان دفن پسماند در قم به صفر خواهد رسید.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه در قم دیگر دفن مستقیم زباله نخواهیم داشت، عنوان کرد: در سطح شهر قم حدود ۷۰۰ تن زباله توسط ۱۶۰ دستگاه سرویس ماشین‌آلات مکانیزه حمل پسماند جمع‌آوری و به سایت دفع انتقال داده می‌شود.

وی ادامه داد: در مجتمع فرآوری پسماند با توجه به خط شماره یک که حدود ۳۵۰ تن در روز بحث تفکیک را داشتند، با افتتاح خط دو نزدیک به ۷۰۰ تن زباله پردازش خواهد شد.

میرهادی با اشاره به اینکه استفاده از ریجکتی در برنامه‌های آینده شهرداری قرار دارد، خاطرنشان کرد: در این طرح نیز ما می‌توانیم بحث فرآوری نایلون‌هایی که جداسازی می‌شود را دنبال کرده و آن‌ها را به گرانول تبدیل کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/sjc8

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا