مدیریت شهری

برگزاری نخستین دوره آموزش آتش‌نشان داوطلب

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم خبرداد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: با هدف تحقق شعار “شهر ایمن با مشارکت شهروندان”، نخستین دوره آموزش آتش‌نشان داوطلب در سال جاری برگزار شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری،سید محمدجواد سجادی در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزش آتش‌نشان داوطلب در سال 1403 اظهار داشت: با هدف تحقق شعار “شهر ایمن با مشارکت شهروندان”، نخستین دوره آموزش آتش‌نشان داوطلب در سال جاری برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره به‌صورت تخصصی و با 40 ساعت آموزش به‌صورت تئوری و عملی توسط واحد آموزش سازمان آتش‌نشانی برگزار شد، تصریح کرد: این دوره ویژه آقایان برگزار و داوطلبان شناسایی آتش، روش‌های اطفای حریق، کمک‌های اولیه، امدادرسانی، شناسایی مواد خطرناک و … را آموزش دیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تأکید بر اینکه آموزش شهروندان و داوطلبان آتش‌نشانی از سال 1389 آغاز و به‌صورت میانگین سالانه 4 دوره برگزار شده است، افزود: داوطلبان آموزش‌دیده پس از پایان دوره و دریافت گواهینامه آموزش‌های آتش‌نشانی، می‌توانند در صورت تمایل با سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم برای آموزش، مربیگری، استقرار و… همکاری داشته باشند.

وی ابراز کرد: این دوره‌ها ویژه آقایان و بانوان بوده که دوره‌های تکمیلی، تخصصی و مربیگری نیز بعد از آن در صورت تمایل برگزار و داوطلبان می‌توانند به‌صورت مربی با سازمان همکاری کنند.

سجادی خاطرنشان کرد: شهروندان برای ثبت‌نام می‌توانند به اداره آموزش سازمان آتش‌نشانی واقع در خیابان آیت‌الله صدوقی-خیابان قائم-خیابان پاسداران مراجعه کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3r1m

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا