مدیریت شهری

برنامه ریزی برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بلوار پیامبر اعظم(ص)

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: طی همکاری با شهرداری قم زمینه سرمایه‌گذاری در تنها زمین‌های باقیمانده در قلب شهر در بلوار پیامبر اعظم(ص) فراهم خواهد شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، ابوالقاسم مقیمی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان قم اظهار داشت: به‌شدت با کمبود زمین در شهر قم و بافت شهری آن مواجه هستیم و این امر ایجاد تأسیسات گردشگری را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: بیشتر مناطق مختلف گردشگری در حاشیه شهر،‌ ورودی به قم از سمت تهران، شهر کهک و منطقه پردیسان قرار دارند که در زمین‌هایی که از طرف دولت در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته،‌ ساخته شده‌اند.

وی تأکید کرد: با سفر سال گذشته رئیس‌جمهور به قم و تمهیداتی که توسط استاندار به وجود آمد زمینه گشایش‌هایی برای بخش خصوصی انجام می‌شود و در این راستا طی همکاری با شهرداری قم زمینه سرمایه‌گذاری در تنها زمین‌های باقیمانده در قلب شهر در بلوار پیامبر اعظم(ص) فراهم خواهد شد.

معاون استاندار قم افزود: تسهیل‌گری در بافت فرسوده مرکز شهر و اعطای تسهیلات لازم برای بازآفرینی شهری برای سرمایه‌گذاران از جمله تمهیدات ایجادشده برای تقویت سرمایه‌گذاری گردشگری توسط بخش خصوصی در قم است که به‌صورت بسیار جدی دنبال می‌شود.

وی گفت: گردشگری اصولاً با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در همه دنیا عجین شده‌است،البته دستگاه‌های دولتی باید تسهیل‌گری کرده و شرایط را فراهم کنند اما نباید مستقیم دخالت نمایند.

وی افزود: تأمین امنیت توسط دستگاه‌های دولتی یکی از مهمترین ارکان تقویت گردشگری است که در قم به‌خوبی این حوزه مدیریت می‌شود.

مقیمی ابراز داشت: از ویژگی‌های مهم قم قرار گرفتن در راه ارتباطی ۱۷ استان و نزدیکی به تهران است که جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاران دارد  به‌ویژه اگر تأسیسات گردشگری در حاشیه بزرگراه تهران- قم- اصفهان ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه در قم ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های متنوع گردشگری وجود دارد که می‌تواند از دلایل ایجاد جذابیت در جلب نظر بخش خصوصی باشد، گفت:  ازنظر جاذبه‌های طبیعی، میراث فرهنگی و تاریخ معاصر، قم وضعیت مناسبی دارد و در این راستا اشتیاق سرمایه‌گذاران را شاهد هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/lq29

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا