مدیریت شهری

انجام پروژه‌های عمرانی با کلکسیونی از چالش‌های مختلف در بافت شهری

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم گفت: پروژه‌هایی که در بافت شهر کار می‌شود، پر از چالش‌های متفاوت از موضوعات ترافیکی تا معارضات تأسیساتی است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری،مسعود بخشی در گفت‌وگویی فعالیت‌های سازمان توسعه و عمرانی شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: بودجه مصوب سازمان در سال گذشته ۴۴۰ میلیارد تومان بود که با فعالیت جهادی و زحمات شبانه‌روزی همکاران توانستیم این بودجه را در هفت ماه محقق کنیم.

وی با بیان اینکه متمم بودجه به شورای اسلامی شهر قم ارسال و با موافقت شورای اسلامی شهر و شورای سازمان به این بودجه ۶۰ میلیارد تومان اضافه شد، افزود: این بودجه هم از حیث درآمد و هم از نظر هزینه به‌صورت کامل محقق شده است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خاطرنشان کرد: برای سال ۱۴۰۳ پیشنهاد ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه را به شورای سازمان و شورای شهر قم ارائه کردیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره پرچالش‌ترین پروژه شهر قم در سال ۱۴۰۲، تصریح کرد: پروژه‌هایی که در بافت شهر کار می‌شود، پر از چالش‌های متفاوت از موضوعات ترافیکی تا معارضات تأسیساتی است.

بخشی اضافه کرد: در طول مدت‌زمان اجرای پروژه باید تمهیداتی اندیشیده شود که جریان ترافیک با اختلال مواجه نشود و این یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پروژه‌های شهری است که نیاز به تمهیدات فنی و برنامه‌ریزی خاص دارد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم تأکید کرد: انواع تأسیسات شهری در محل اجرای این پروژه‌ها وجود دارد و نمی‌توانیم به نحوی عمل کنیم که منجر به قطعی برق یا آب شویم و همه‌چیز باید بر مبنای ادامه زندگی در بافت شهر رقم بخورد.

بخشی پروژه ادامه تونل غدیر را از پرچالش‌ترین پروژه‌های سال ۱۴۰۲ دانست و گفت: پروژه تونل غدیر که عملیات سازه‌ای آن بهمن سال گذشته تکمیل شد، از جمله پروژه‌هایی بود که انبوهی از موارد تأسیساتی و موضوعات ترافیکی را داشت.

وی مطرح کرد: هر چالشی که با آن روبه‌رو می‌شویم موجب رشد تجربه، مهارت نیروی انسانی و انباشته شدن تجربیات در امور فنی می‌شود و انگیزه‌ای است تا توانمندی‌ها و آگاهی‌های خود را ارتقا دهیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vu24

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا