مدیریت شهری

الحاق محدوده بلوار پیامبر اعظم(ص) و اراضی ۵۶۰ هکتاری به شهر قم

 مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبرداد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در آخرین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران الحاق محدوده بلوار پیامبر اعظم(ص) و اراضی ۵۶۰ هکتاری به شهر قم تصویب شد.

مهدی صادقی در گفت‌وگویی  اظهارداشت: در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد الحاق بلوار پیامبر اعظم (ص) و اراضی ۵۶۰ هکتاری در پردیسان به محدوده شهر قم به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری مصوبه شورای برنامه‌ریزی در سال ۹۹ است  که قرار بود در دولت قبل تصویب شود اما در شورای عالی شهرسازی دولت سابق تصویب نشده بود که در سفر حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی به قم این موضوع مجددا بررسی و به تصویب رسید که با پیگیری‌های مسئولین استان در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شد.

صادقی ادامه داد: الحاق بلوار پیامبر اعظم (ص) نیز از سال ۱۳۹۰ در دستور کار بود و با وجود  پیگیری‌های یازده‌ساله نمایندگان مجلس و مدیران این موضوع تصویب نشده بود که پس از پیگیری‌های مکرر استاندار و مسئولین  استان امروز در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، الحاق محدوده بلوار پیامبر اعظم به شهر قم تصویب و اختیارات قانونی درباره تعیین تکلیف این محدوده به کمیسیون ماده پنج استان قم سپرده شد.

وی تصریح کرد: با الحاق این محدوده به شهر قم ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه شهر قم در بخش گردشگری به‌ویژه اقامتی فراهم می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rvxr

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا