مدیریت شهری

اقدامات مناسبی برای انتقال صنایع آلاینده انجام شده است

عضو شورای شهر قم:

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم گفت: در چند سال اخیر صنایع بسیاری که هم آلاینده بودند و هم از نظر سمعی و بصری محیط شهری را آلوده می‌کردند از شهر خارج شده و در مکان مناسب مستقر شدند.

‌ به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، سید مجتبی سبحانی در گفت وگویی اظهار داشت: حفاظت از محیط‌زیست از جمله زمین، خاک و هوا وظیفه همه ارگان‌ها، نهادها و از جمله شهروندان است و نمی‌توان آن را تنها به یک ارگان و یا نهاد خاص تقلیل داد و در دین مبین اسلام به حفاظت از زمین به‌عنوان امانت الهی بارها تأکید شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مثبت در حفاظت از محیط‌زیست افزایش هوشمندانه و متناسب با اقلیم قم در فضای سبز در محیط شهری است و کاشت گیاهان و توسعه فضای سبز باعث جلوگیری از گردوغبار شده و از طرفی باعث لطافت و پاکی هوا می‌شود.

وی ابراز کرد: در همین راستا توسعه هوشمندانه و متناسب با اقلیم قم در فضای سبز و کاشت گل و گیاهان متناسب با آب‌وهوای قم مدنظر بوده و توسعه زیادی در این زمینه رخ‌داده است و همچنان نیاز بوده تا این مسئله با کمک و همیاری همه مجموعه‌ها ادامه پیدا کند و کاشت درختان مثمر و بهره‌برداری محیطی و زیستی نیز دنبال خواهد شد.

سبحانی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌ها برای حفاظت از محیط‌زیست و محیط زندگی شهری برنامه‌ریزی برای خروج صنایع آلاینده‌ها از داخل شهر و استقرار آنها در محل‌های مناسب که مورد تأیید سازمان حفاظت محیط‌زیست است.

عضو شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: در چند سال اخیر صنایع بسیاری که هم آلاینده بودند و هم از نظر سمعی و بصری محیط شهری را آلوده می‌کردند از شهر خارج شده و در مکان مناسب مستقر شدند که این مسئله همچنان ادامه دارد تا فضای شهر قم عاری از هرگونه آلایندگی شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4gpq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا