مدیریت شهری

افزایش نگران کننده ی هزینه‌های نگهداری شهر

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم خبرداد:

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم افزایش هزینه‌های جاری در شهرداری‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: دغدغه شورای اسلامی شهر روند افزایشی بودجه‌های جاری بوده و این موضوع ایجاد نگرانی کرده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، حسین صابری در جلسه کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم، در خصوص افزایش هزینه‌های جاری در شهرداری اظهار داشت: دغدغه شورای اسلامی شهر روند افزایشی بودجه‌های جاری بوده و این موضوع ایجاد نگرانی کرده است.

وی با بیان اینکه روند افزایشی سال‌های گذشته هزینه‌های خدمات شهری و جاری باید متناسب با بودجه و توسعه شهر باشد، ابراز کرد: با روند فعلی بودجه شهرداری‌ها دیگر قابل‌کنترل نیست و بودجه‌های جاری در حال نزدیک شدن به بودجه عمرانی است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: باید به دنبال راهکار و راه‌های کنترل این بودجه باشیم و در این زمینه کارگروهی برای بررسی روند افزایشی بودجه‌های خدمات شهری و دیگر هزینه‌ها تشکیل شود.

وی با تأکید بر اینکه افزایش بودجه‌های خدمات شهری باید متناسب با تورم و خرید تجهیزات باشد، تصریح کرد: تداوم اجرای روند فعلی منطقی نیست و با این وضعیت به مشکل بودجه‌ای بر خواهیم خورد.

صابری با اشاره به اهمیت اهتمام ویژه در برگزاری دوره‌های آموزش شهروندی عنوان کرد: این مبالغ هزینه نبوده و سرمایه‌گذاری است چراکه همکاری مردم در هزینه کردهای شهر تأثیرگذار است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/laki

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا