مدیریت شهری

افزایش تقسیم‌های غیرمجاز املاک

مدیر امور اجرایی کمیسیون‌های ماده صد شهرداری قم خبرداد:

مدیر امور اجرایی کمیسیون‌های ماده صد شهرداری قم گفت: آمار رأی تجمیع در چهارماهه نخست سال ۱۰۲ مورد بوده و از مواردی است که باید آسیب‌شناسی شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری،  عباس گل‌افشان در گفت‌وگویی اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال کمیسیون‌های ماده صد شهرداری قم به تفکیک از میان پرونده‌های صادرشده، دو هزار و ۴۸ مورد بدوی، هزار و ۲۳۶ مورد تجدیدنظر و ۶۰ مورد آرای هم‌عرض را صادر کرده‌اند.

وی افزود: استنکاف از پرداخت جریمه که تبصره دو و سه را در برمی‌گیرد، شامل جرائمی که مالکین در یک بازه زمانی پرداخت نکنند، می‌شود که مجدداً به کمیسیون بازمی‌گردد و کمیسیون مکلف به رأی تخریب است که ۱۵ مورد است.

مدیر امور اجرایی کمیسیون‌های ماده صد شهرداری قم با اشاره به افزایش تخلف تقسیم غیرمجاز پلاک‌های شهری ابراز کرد: رأی تجمیع در چهارماهه نخست سال ۱۰۲ مورد بوده و از مواردی است که مجموعه شهرسازی به‌ویژه در مناطق دو و شش باید ورود بیشتری بر آن داشته باشد.

وی گفت: تقسیم غیرمجاز یک تخلف شایع در سال‌های اخیر است که گاهی با تفکیک غیرمجاز نیز همگام شده و آسیب بیشتری ایجاد می‌کند که در این دو موضوع در سال جاری در مجموع ۴۶۳ پرونده در کمیسیون‌های ماده صد مطرح‌شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/84j2

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا