مدیریت شهریویژه

افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۹ پروژه بزرگ شهرداری قم

در دومین گام از طرح بزرگ قم در مسیر تحول سال ۱۴۰۲ انجام می‌پذیرد:

۹ پروژه بزرگ شهرداری قم به مناسبت ایام “روز قم” با اعتباری بالغ بر ۵۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
به گزارش ندای قم به نقل ازروابط عمومی شهرداری قم ،در ادامه ویژه‌برنامه‌های ایام فرخنده “روز قم” به یُمن تبرک به سالروز ورود پرخیر و برکت و تمدن‌ساز حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به شهر مقدس قم، در دومین گام از چهارمین مرحله اجرای طرح ماندگار و بزرگ “قم در مسیر تحول” ۹ کلان پروژه شهری با تلاش و همت خادمان شهر مقدس قم به زائران و مجاوران این سرزمین نورانی تقدیم می‌گردد.
برای اجرای این این ۹ پروژه بزرگ شهری ۵۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و تمرکز آن‌ها بیشتر بر مباحث فرهنگی شهر مقدس قم به‌ویژه رویکرد افزایش نشاط اجتماعی و توزیع عادلانه خدمات بوده است.
فاز دوم بوستان خضر نبی علیه‌السلام با اعتباری بالغ‌بر ۴۵۰ میلیارد ریال در منطقه چهار شهرداری قم از جمله پروژه‌هایی است که در این مرحله به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد.
محورهای فرهنگی و تاریخی محله های شهری به طول 6کیلومتر با 42000 متر مربع کفسازی و 13000 مترمربع جداره‌سازی از دیگر پروژه‌های این گام است که با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال به اجرا رسیده است.
سامانه ثبت تخلفات رانندگی در بلوار غدیر که برای اجرای آن ۵۶ میلیارد ریال هزینه شده است از دیگر پروژه‌هایی است که به منظور افزایش ایمنی در این محور پرتردد شهری به بهره‌برداری خواهد رسید.
ساختمان اداری منطقه هشت شهرداری قم در پردیسان نیز با ۴۶۰ میلیارد ریال در روز شنبه ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۲ مورد افتتاح رسمی قرار خواهد گرفت.
نهضت بهسازی معابر شهر قم با توزیع 132 هزار تن آسفالت در شش‌ماهه نخست سال از دیگر پروژه‌هایی است که اثرگذاری آن در تمام هشت منطقه شهری نمود داشته است و ۲۲۰۰ میلیارد ریال هزینه به آن اختصاص یافته است.
آغاز عملیات اجرایی طرح جدید مجموعه فرهنگی باغ‌موزه دین و زندگی در بلوار پیامبر اعظم(ص) در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و اعتباری بیش از هزار میلیارد ریال از دیگر برنامه‌های گام دوم طرح بزرگ قم در مسیر تحول سال ۱۴۰۲ خواهد بود.
ساختمان اداری منطقه ۴ شهرداری قم، مجموعه فرهنگی و کتابخانه بوستان خضر نبی علیه‌السلام و مسجد امام حسین(ع) در بلوار شهید کلهری از دیگر پروژه‌های این گام است که طی آئنی در روز شنبه ۲۲ مهر ماه ساعت ۱۰ صبح در مرکز همایش‌های شهرداری قم عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rih7

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا