مدیریت شهری

استقبال مردم قم از پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خبرداد:

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از استقبال خوب مردم قم از نصب دستگاه‌های کارت‌خوان در تاکسی‌ها خبر داد و گفت: در این مدت بازخوردها خوب بوده و مردم استقبال خوبی داشتند و تعداد تراکنش‌ها قابل‌توجه است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علی نیک با اشاره به تجهیز تاکسی‌های شهر قم با کیو آر کد و دستگاه‌های کارت‌خوان، اظهار داشت: پرداخت الکترونیکی کیو آر کد بیش از یک سال بوده که در ۹۰ درصد تاکسی‌های قم نصب‌شده است که در برنامه‌ریزی‌ها مدل دیگر پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها نیز در نظر گرفته شد که همان نصب دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌ها بوده تا مردم در پرداخت کرایه تاکسی راحت‌تر عمل کنند.

به گفته وی، در این زمینه با بانک‌های زیادی رایزنی انجام شد تا این دستگاه‌ها به‌صورت رایگان در اختیار رانندگان تاکسی قرار گرفته و هزینه اضافی برای این قشر از جامعه تحمیل نشود که در نهایت توسط یکی از بانک‌ها، دستگاه‌های کارت‌خوان به‌صورت رایگان روی تاکسی‌های قم نصب شد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم تصریح کرد: خط تاکسی بازار-۱۹ دی به‌عنوان خط پایلوت در نظر گرفته شد و چند ماهی بوده که تاکسی‌های این خط مجهز به دستگاه پوز هستند که در این مدت بازخوردها خوب بوده و مردم استقبال خوبی داشتند و تعداد تراکنش‌های این خط قابل‌توجه است.

وی با بیان اینکه با توجه به بازخورد خوب در این خط، در مرحله دوم تاکسی‌های خطوط اطراف میدان جانبازان منتخب نصب دستگاه پوز شدند ابراز کرد: اقدامات برای تاکسی‌های این خطوط در حال انجام است تا ۱۶۰ تاکسی که در خطوط میدان جانبازان فعال بوده به دستگاه کارت‌خوان مجهز شوند.

نیک خاطرنشان کرد: بعد از نصب دستگاه‌های کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های میدان جانبازان، بلافاصله نصب این دستگاه‌ها بر روی تاکسی‌های دیگر شهر نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت تا در شش ماه دوم سال جاری شاهد این باشیم که تمام خطوط تاکسیرانی و گردشی به درگاه بانکی مجهز شوند و مشکلات پرداخت نقدی که هم برای مسافران و هم برای رانندگان وجود داشت، تمام شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ydya

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا