مدیریت شهری

استعلام املاک به‌صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم اطلاع داد:

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: در حال حاضر استعلام املاک به‌صورت تمام الکترونیکی در سامانه قمیار انجام می‌شود و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سرعت ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان بیش از گذشته شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری،علی مؤمن حجازی در گفت‌وگویی با اشاره به خدماتی که سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری در قالب خدمات الکترونیک به شهروندان ارائه می‌شود اظهار داشت: ارائه خدمات الکترونیکی در سامانه قم یار درحال‌توسعه است و امیدواریم به‌زودی تمام خدمات شهرداری بدون مراجعه شهروندان به شهرداری قابل‌ارائه باشد.

وی بخشی از خدمات غیرحضوری را تشریح کرد و افزود: در حال حاضر استعلام املاک به‌صورت تمام الکترونیکی و مکانیزه اجرا می‌شود و شهروندان نیاز به مراجعه به شهرداری مناطق ندارند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم تصریح کرد: برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان به بعضی از دستگاه‌ها و نهادهای دیگر مانند دفاتر اسناد رسمی امکان دسترسی داده‌شده تا بدون نیاز به مراجعه به شهرداری تمام استعلام‌ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: البته قابلیت حداکثری عدم مراجعه به شهرداری را به‌صورت جدی و بر اساس استانداردها در سال ۱۴۰۱ پیگیری می‌کنیم و پیوستن شهرداری قم به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و تصویب اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم در شورای اسلامی شهر قم به این هدف شتاب بیشتری خواهد داد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pao5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا