مدیریت شهری

ارائه ۲ طبقه تشویقی برای نوسازی محدوده بافت فرسوده

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم خبرداد:

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به طرح کمیسیون شهرسازی و معماری شورا جهت نوسازی و بازسازی‌های بافت های قدیمی و فرسوده گفت: در قالب این طرح، دو طبقه تشویقی جهت نوسازی و بازسازی خانه‌های فرسوده به مالکین اختصاص خواهد یافت.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،روح‌الله امراللهی در پنجاه و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به طرح کمیسیون شهرسازی و معماری جهت نوسازی و بازسازی بافت های قدیمی و فرسوده، اظهار داشت: بافت فرسوده و قدیمی، حجم بسیار زیادی از بافت اصلی شهر به‌خصوص در هسته مرکزی را تشکیل داده است.

وی ادامه داد: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، بافت های فرسوده را در چهار گونه تقسیم‌بندی کرده و برای بازآفرینی و احیای هرکدام از آن‌ها مشوق‌های خاصی در نظر گرفته است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم، طرح این کمیسیون جهت نوسازی و بازسازی‌های بافت های قدیمی و فرسوده را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: در قالب این طرح، به‌جای یک طبقه تشویقی، دو طبقه تشویقی جهت نوسازی و بازسازی خانه‌های فرسوده به مالکین اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: تفاوت این طرح با مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، در عدم تقسیم‌بندی بوده، به‌طوری‌که کل محدوده بافت فرسوده شهر مقدس قم مشمول دو طبقه تشویقی گردد.

حمایت شهرداری قم از نوسازی بافت‌های فرسوده

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به طرح کمیسیون شهرسازی و معماری جهت نوسازی و بازسازی‌های بافت‌های قدیمی و فرسوده گفت: شهرداری قم از ساختمان‌هایی که تجدید بنا در بافت فرسوده می‌کنند درمجموع دو طبقه تشویقی لحاظ خواهد کرد.

مجید متین فر در پنجاه و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به طرح کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر جهت نوسازی و بازسازی‌های بافت‌های قدیمی و فرسوده، اظهار داشت: در حال حاضر یک طبقه تشویقی به کل معابر ۸ متری شهر در این بافت اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: طرح کمیسیون شهرسازی و معماری جهت نوسازی و بازسازی‌های بافت‌های قدیمی و فرسوده پس از تصویب در کمیته انطباق و کمیسیون ماده ۵ قابل‌اجرا خواهد بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم خاطرنشان کرد: شهرداری قم از افزایش طبقه در سطح کل شهر قم برای کاهش تخلفات حمایت می‌کند، که قبل از آن باید برخی زیرساخت‌های فرهنگی و شهرسازی تأمین‌شده باشد.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/n83c

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا