مدیریت شهری

اختصاص 500 میلیارد تومان برای ساماندهی ورودی‌های شهر قم

استاندار قم خبرداد:

استاندار قم با اشاره به اینکه برای ورودی‌های شهر قم اعتباری معادل ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص پیداکرده است، گفت: در این مسیر باید تبلیغات حذف‌شده و اقدامات فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، سید محمد آقامیری در دیدار با اعضای شورای شهر قم ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع و پیروزی جبهه مقاومت، اظهار داشت: ان‌شاءالله با وعده صادق مقام معظم رهبری به‌زودی شاهد سقوط صهیونیسم در جهان خواهیم بود تا مردم جهان در آرامش زندگی کنند.

وی با اشاره به‌ضرورت هم‌بستگی اعضای شورای شهر، افزود: در شورا اگر اتفاق‌نظر، اتحاد و همبستگی وجود نداشته باشد اولین آسیب را مردم می‌بینند و نام نیکی از اعضا باقی نمانده و این اختلاف می‌تواند باعث اتفاقات ناخوشایندی در شهر شود.

استاندار قم با بیان اینکه اگر اتحاد نباشد کاری پیش نمی‌رود، عنوان کرد: دودستگی در شورا باید به نفع مردم کنار رود تا به یک نقطه مشترک برسیم و این نقطه مشترک باید خدمت به مردم باشد.

آقامیری با تأکید بر اهمیت خدمت به مردم، تصریح کرد: خدمت به مردم یک توفیق است و هرکسی که به این توفیق رسیده است باید تلاش کند، توفیقات بیش‌تری کسب کند.

وی با اشاره به اینکه علما و مراجع تقلید نسبت به وضعیت اطراف حرم گله‌مند هستند، خاطرنشان کرد: پیرامون حرم مطهر باید سریعاً ساماندهی شود و این موضوع با راه‌اندازی طرح‌های یکپارچه و اتمام آن در زمان مقرر، محقق خواهد شد.

استاندار قم با بیان اینکه جایگاه مدرسه فیضیه در شهر قم باید تبیین شود، یادآور شد: مدرسه فیضیه نماد حوزه علمیه است که باید با طرح‌های مشخص برای آن برنامه داشته باشیم، چراکه درگذشته نسبت به جایگاه مدرسه فیضیه توجهات لازم نشده است.

وی با اشاره به اینکه قم خاستگاه انقلاب است و باید به این موضوع توجه شود، بیان کرد: متأسفانه به این موضوع نیز به‌درستی پرداخته نشده است و عقب‌ماندگی‌هایی وجود دارد.

آقامیری با بیان اینکه یکی از رسالت‌های شورای شهر پیگیری مطالبات مردمی است، اظهار داشت: باید حریم شهر قم حفظ شود و همچنین ورودی‌های شهر قم که جزو حریم قم هستند باید نشان‌گر تقدس این شهر باشند.

وی با اشاره به اینکه برای ورودی‌های شهر قم اعتباری معادل ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص پیداکرده است، مطرح کرد: در این مسیر باید تبلیغات حذف‌شده و اقدامات فرهنگی در دستور کار قرار گیرد و همچنین اقدامات لازم برای طراحی تپه سلام نیز باید انجام شود.

استاندار قم با بیان اینکه تمام سرمایه‌های ما فرزندان ما هستند و دشمن این سرمایه را هدف قرار داده است، عنوان کرد: مساجد باید به پایگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی تبدیل شوند چراکه در صدر اسلام نیز مسجد نقشی فرهنگی و اجتماعی داشته است.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر باید یک برنامه ۲۰ ساله برای قم تدوین کند، خاطرنشان کرد: این برنامه باید در حوزه‌های مختلف و متنوع باشد و در این مسیر می‌توان از حمایت علما نیز استفاده کرد.

آقامیری با بیان اینکه برای آلوده نشدن جوانان نیازمند محیط‌های مفرح هستیم، تصریح کرد: اقدامات فرهنگی در قم بسیار اهمیت دارد چراکه اگر اخلاق در قم سقوط کند، کشور سقوط می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه چهره قم باید تغییر کند، یادآور شد: چهره ظاهری قم نیازمند ساماندهی است و این ساماندهی باید از ورودی‌های شهر و المان‌ها شروع شود.

استاندار قم با بیان اینکه مسافران باید از ۲۵ کیلومتری بداند اینجا قم است و به کجا وارد می‌شوند، اظهار کرد: در حوزه فرهنگ تنها شهرداری مسئولیت ندارد بلکه باید تمام دستگاه‌ها پای‌کار بیایند.

وی در پایان با تأکید بر لزوم اجرای پیوست عدالت، مطرح کرد: باید شهر به‌صورت عادلانه توسعه پیدا کند و همه مردم به‌صورت مساوی از خدمات بهره‌مند شوند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ohon

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا