مدیریت شهری

اجرای ۷ پروژه شهری در بلوار شهید خداکرم

مدیر منطقه ۳ قم خبر داد:

مدیر منطقه سه شهرداری قم از انجام هفت پروژه مهم شهری در بلوار شهید خداکرم خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها بخش زیادی از مشکلات بلوار رفع شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، مهرداد روحانی‌وزیری در گفت‌وگویی با بیان اینکه منطقه سه کمتر از یک دهه قبل جزو مناطق برخوردار قم بوده است، اظهار داشت: در گذشته نه‌چندان دور خیابان امام خمینی (ره) یکی از خیابان‌های اصلی شهر به‌شمار می‌رفته است، اما به مرور زمان و به واسطه رشد شهر از سمت دیگر، این منطقه هم‌اکنون کم برخوردار شده است.

وی با بیان اینکه منطقه سه با ۲۳۰۰ هکتار جزو بزرگ‌ترین مناطق شهر به‌شمار می‌رود، افزود: سرانه فضای سبز منطقه ۲۴ متر بوده و ۱۸۵ هزار نفر جمعیت در این منطقه ساکن هستند.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به اینکه ۲۷۰ هکتار از مساحت منطقه حدفاصل میدان سعیدی تا میدان امام خمینی (ره) بافت فرسوده است، خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته بسیاری از مشکلات عدیده منطقه حل شده است و ما ابتدا به دنبال حل مشکلات زیرساختی منطقه بودیم و با کمک شهرداری و شورای شهر توفیقات خوبی حاصل شده است.

روحانی‌وزیری با اشاره به مشکلات موجود در زمینه ورودی‌های شهر ادامه داد: در بلوار سردار سلیمانی مشکلات حقوقی و عمرانی برطرف شده و چهار رمپ ورودی خروجی را از نو بهسازی و نوسازی کردیم.

وی با بیان اینکه بستر بلوار شهید سلیمانی در منطقه سه بهسازی شده است، اضافه کرد: بلوار شهید خداکرم که مشکلات بسیاری داشت، هفت پروژه تعریف‌شده که تنها دو مورد از این پروژه‌ها باقی‌مانده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به زیرسازی و آسفالت مسیر برگشت بلوار شهید خداکرم تأکید کرد: این پروژه به دلیل بار ترافیکی سنگین با سختی دنبال شده است و این طرح در مدت زمان چهار ماه به اتمام خواهد رسید.

روحانی‌وزیری از احداث کمربندی کنار ریل راه‌آهن برای کاهش بار ترافیکی بلوار خداکرم خبر داد و گفت: با احداث این کمربندی بار ترافیکی وارد شده از سمت شهرک‌های صنعتی از میدان تره بار به سمت کمربندی امام علی(ع) هدایت خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح مصوب شده و امسال قرارداد احداث آن منعقد خواهد شد، افزود: با توجه به در پیش بودن فصل سرما ممکن است که این پروژه امسال به بهره‌برداری نرسد.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به دیگر پروژه‌های اجرا شده در بلوار شهید خداکرم اظهار کرد: خط‌کشی، احداث کندروی لاین رفت به طول هشت کیلومتر، ایجاد سه لاین سرعت‌کاه و نصب چهار دوربین کنترل ترافیک از جمله این پروژه‌ها بوده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/725i

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا