مدیریت شهری

اجرای طرح معافیت ایثارگران و معلولان از پرداخت هزینه حمل‌ونقل عمومی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خبرداد:

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تعداد افراد واجد شرایط استفاده از طرح معافیت ایثارگران و معلولان از پرداخت هزینه حمل‌ونقل عمومی را حدود 14 هزار و 300 نفر اعلام کرد و گفت: اگر 15 درصد از این جمعیت نیز از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند سالانه اعتباری برابر 2 میلیارد و 300 میلیون تومان را باید شهرداری پرداخت کند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، سید امیرعباس صفوی در هفتادمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به ارائه خدمات پایدار در شهرداری اظهار داشت: شهرداری با اجرای طرح معافیت خانواده ایثارگران و معلولان از پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی موافق است.

وی با تأکید بر اهمیت ارائه خدمات پایدار در حوزه‌های مختلف افزود: باید سازوکار اجرای طرح به‌گونه‌ای باشد که این خدمت به‌صورت پایدار ارائه‌شده و در مدت کوتاهی مجبور به قطع خدمات نشویم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: تا زمان امضا شدن تفاهم‌نامه، این طرح اجرایی نمی‌شود، زیرا در شهرهای دیگر مشکلات زیادی در پرداخت هزینه‌ها به شهر از طرف دولت پیش‌آمده و دولت تعهدهای خود را پرداخت نکرده است.

وی تعداد افراد واجد شرایط استفاده از این طرح را حدود ۱۴ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: اگر ۱۵ درصد از این جمعیت نیز از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند، سالانه اعتباری برابر با ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان را باید شهرداری پرداخت کند.

صفوی در پایان تأکید کرد: این طرح اجرایی خواهد شد اما منتظر امضا تفاهم‌نامه با بنیاد شهید هستیم تا میزان خدمات موردنیاز مشخص شود و سازوکار قانونی آن را تعریف کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8ooz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا