مدیریت شهری

اتوبوس‌های پردیسان افزایش می‌یابد

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم :

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک‌سوم اتوبوس‌های شهری به پردیسان اختصاص‌یافته است گفت: برای رفع مشکل شهروندان پردیسان، افزایش اتوبوس‌ها به 50 دستگاه و ساماندهی پایانه مرکزی دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم  به نقل  ازروابط عمومی شهرداری قم ، محمدصادق زمانی با بیان اینکه پراکندگی ساختمان‌ها در پردیسان برای ارائه خدمات اتوبوسرانی مشکل‌ساز است، اظهار کرد: پردیسان باید پایانه مستقل داشته باشد تا ساماندهی اتوبوس‌ها در قالب پایانه انجام شود و واحد اتوبوسرانی و نظارت و همچنین اتوبوس‌های گردشی نیز برای رفع مشکلات نیاز است.

وی اضافه کرد: پایانه مرکزی پردیسان در سال‌های گذشته ایجادشده ولی به دلیل عدم استقبال از سوی شهروندان، بهره‌برداری از آن در سال‌های اخیر انجام‌نشده است و در حال حاضر با محوریت معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، ساماندهی این پایانه در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه هزینه‌های یک دستگاه اتوبوس درون‌شهری برای شهرداری ماهیانه ۵۰ میلیون تومان هزینه داشته اما درآمد هر اتوبوس ۱۰ میلیون تومان است ابراز کرد: این اختلاف، هزینه‌های سنگینی را بر دوش شهرداری گذاشته است ولی بااین‌حال شهرداری برای خدمت به مردم فقط نگاه اقتصادی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: افزایش اتوبوس‌های گردشی در داخل پردیسان یک موضوع ضروری است تا این اتوبوس‌ها بتوانند مسافران را به پایانه‌مرکزی پردیسان منتقل و بعد مسافران با اتوبوس‌های این پایانه به قم برسند.

زمانی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون یک‌سوم اتوبوس‌های شهری از پایانه‌های منتظری، مطهری جمکران، نبوت و کامکار به سمت پردیسان و برعکس حرکت می‌کنند، تصریح کرد: بازهم پردیسان نیاز به اتوبوس دارد، چراکه مردم این منطقه از اتوبوس بیشتر استفاده می‌کنند و استفاده از تاکسی هم به علت بعد مسافت برای برخی‌ها به‌صرفه نیست.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌های پردیسان در سال جاری به ۵۰ مورد افزایش خواهد یافت، گفت: اکنون‌که برخی از اتوبوس‌ها به دانشگاه‌ها و رفت‌وآمد دانشجویان اختصاص داده‌شده است، تعداد اتوبوس‌های پردیسان به ۳۷ مورد کاهش‌یافته و این آمار به‌زودی افزایش خواهد یافت.

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با تأکید بر اینکه مشکل کمبود اتوبوس‌های پردیسان در سال جاری رفع خواهد شد، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های مختلف برای خدمت‌رسانی مطلوب به مردم بهره‌مند شویم.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hzmw

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا