مدیریت شهری

ابعاد ازخودگذشتگی پرستاران در جامعه به‌خوبی دیده شود

عضو شورای اسلامی شهر قم :

عضو شورای اسلامی شهر قم نگاه صنفی به حوزه پرستاری را جفا در حق پرستاران دانست و گفت: پرستاران جدا از خدماتی که در حوزه سلامت جسمی به بیماران ارائه می‌دهند، در حوزه بهداشت روان نیز با حمایت‌های عاطفی که از بیمار دارند خدمات قابل‌توجه ای ارائه داده و باید این بخش از کار پرستاران نیز به‌خوبی دیده شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی استقامت در شصت و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به‌روز پرستار و میلاد حضرت زینب(س) اظهار داشت: در ایام کرونا، ابعاد خدماتی که پرستاران به شهروندان ارائه می‌دهند به‌خوبی به جامعه معرفی شد و امروز بیش از گذشته مورداحترام و توجه مردم هستند.

وی ابعاد خدماتی حوزه پرستاری را موردتوجه قرارداد و گفت: پرستاران جدا از خدماتی که در حوزه سلامت جسمی به بیماران ارائه می‌دهند، در حوزه بهداشت روان نیز با حمایت‌های عاطفی که از بیمار دارند خدمات قابل‌توجه ای ارائه داده و باید این بخش از کار پرستاران نیز به‌خوبی دیده شود.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: دردهای روحی و روانی بیماران را تنها پرستاران درک کرده و درمان می‌کنند و از آسایش و استراحت شخصی خود گذشته و به بیماران رسیدگی می‌کنند و اگر بخواهیم به پرستاران به‌عنوان یک صنف نگاه کنیم، در حق این افراد جفا شده است.

وی مزایایی مادی شغل پرستاری را در قبال خدماتی که این افراد ارائه می‌دهند ناچیز خواند و یادآور شد: نام‌گذاری روز میلاد حضرت زینب(س) به‌عنوان روز پرستار نشان‌دهنده جایگاه والای این قشر بوده و این نام‌گذاری در چنین روزی ارزش و جایگاه پرستاران را به جامعه نشان می‌دهد.

استقامت با یادآوری فداکاری پرستاران در دوران کرونا تصریح کرد: پرستاران کشور با فداکاری که در دوران کرونا انجام دادند، باعث شدند کشور ایران نسبت به سایر کشورها آسیب‌های کمتری ببیند و باید از قشر پرستاری تشکر کرد و ما این حرفه را شغل تعبیر نمی‌کنیم.

آمادگی مدیریت شهری برای همکاری بیشتر با جامعه پرستاری

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم  نیز دراین جلسه با تأکید بر اهمیت و جایگاه پرستاران و بی‌توجهی جامعه به مشکلات این قشر گفت: امروز جامعه نیاز دارد به پرستاران توجه بیشتر شود و مدیریت شهری تلاش می‌کند خدمات مطلوبی را به پرستاران ارائه دهد.

نرجس نیازمند با اشاره به‌روز پرستار و تبریک این روز به جامعه بزرگ پرستاری کشور اظهار داشت: لازم است از پرستاران به‌خصوص پرستاران خانم شهر کریمه اهل‌بیت(س) تقدیر ویژه‌ای انجام شود.

وی پرستاران را یکی از مظلوم‌ترین قشر جامعه دانست و افزود: متأسفانه جامعه به مشکلات و آسیب‌های روحی پرستاران توجه نمی‌کند و این در حالی است که ساعت‌های کاری این قشر بدون تعطیلی تمام ساعت‌های روز را دربر می‌گیرد و در یک سال گذشته حتی مسائل رفت‌وآمد و غذا را برای این صنف سخت شده که خوشبختانه در حال حل شدن است.

رئیس کمیته بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: مدیریت شهری باید این قشر را در نظر داشته باشد و از شورای اسلامی شهر جای تقدیر داشته که این تخفیفات را برای این افراد در نظر گرفتند و تلاش می‌کنیم تا جایی که ممکن است از این سربازان خط مقدم سلامت حمایت کنیم.

وی سپس با قرائت لوح تقدیر از جامعه پرستاران و برگزاری مراسم تقدیر از پرستاران گفت: امروز جامعه نیاز دارد به پرستاران توجه بیشتر شود، زیرا همین توجه به جامعه بازگشته و سطح سلامت جامعه را ارتقاء خواهد داد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/6fu1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا