مدیریت شهری

آمادگی شهرداری قم در شناسایی خانه مسافرهای غیرمجاز‌

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم خبرداد:

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از آمادگی شهرداری در شناسایی خانه مسافرهای غیرمجاز‌ خبر داد و گفت: معضلات تأمین پارکینگ تنها بخشی از مشکلات خانه مسافرها بوده و باید بدانیم کمیسیون ماده 5 ضوابطی را مشخص کرده که این ضوابط مبنای کار شهرداری است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، مجید متین فر در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم که با موضوع ساماندهی خانه مسافرها تشکیل شد، اظهار داشت:‌ در چند سال گذشته جلسات زیادی برای رفع مشکلات اسکان زائران در شهر قم برگزارشده است و امروز صدور مجوز برای ادامه کار خانه مسافرها، یکی از معضلات شهرداری است.

وی ارزش‌افزوده ایجاد خانه مسافرها در پیرامون حرم را عددی قابل‌توجه دانست و افزود: در جلسه کمیسیون ماده ۵ همیشه سیما و منظر شهری پیرامون حرم مطهر موردتوجه بوده است و بسته‌های تشویقی و ارائه مجوز برای مهمان‌پذیر مشکلی برای سیما و منظر ایجاد نمی‌کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم، مشکلات حوزه درمان و ایمنی در بخش سلامت را نیز بخشی از دغدغه شهر در مورد خانه مسافرها برشمرد و بیان کرد: معضلات تأمین پارکینگ تنها بخشی از مشکلات خانه مسافرها بوده و باید بدانیم کمیسیون ماده ۵ ضوابطی را مشخص کرده که این ضوابط مبنای کار شهرداری است.

وی رویکرد شهرداری را بر صدور مجوز دائم عنوان کرد و گفت: شهرداری تنها برای ۵ سال می‌تواند مجوز موقت صادر کند و شهرداری الزام به تأمین پارکینگ دارد، ولی در صورت عدم توانایی قانون هزینه حذف پارکینگ گرفته می‌شود، یعنی این مانع صدور مجوز نمی‌شود اما قبل از این موضوع باید تأییدیه ایمنی گرفته باشد.

متین فر در پایان فرایند اخذ مجوز خانه مسافرها را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در این فرایند حتی باید تأییدیه استحکام نسبی بنا و مجوز آتش‌نشانی داشته باشد و در پایان مجوز صادر می‌شود و برای تسریع در صدور مجوز باید این فرایند بر اساس شرایط خاص هر شهر موردبازنگری قرار گیرد و این آمادگی در شهرداری وجود دارد که خانه مسافرهای غیرمجاز شناسایی شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rtyx

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا