ورزش

پیروزی تیم ملی فوتبال دل یک ملت را شاد کرد

آیت الله حسینی بوشهری:

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به برد غرور آفرین تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل ولز گفت: پیروزی تیم فوتبال عزیز و دوست داشتنی ما، دل یک ملت را شاد کرد.

به گزارش ندای قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود:‌ این پیروزی سبب شد تا همه مردم به صحنه بیایند و در واقع یک انسجام ملی شکل بگیرد و صحنه‌ای فراموش نشدنی رقم بخورد، حتی برخی از دشمنان نیز لب به تحسین گشودند.

وی اظهار داشت: این رویداد مبارک که توسط فرزندان این آب و خاک رقم خورد را به همه ورزش دوستان و ملت ایران صمیمانه تبریک عرض می‌کنم. حقیقتاً اقدام به‌هنگامی بود و اتفاق بزرگی رقم خورد.

امام جمعه قم ادامه داد: تجربه نشان داده است که ورزش، به خصوص فوتبال، می‌تواند علی رغم میل و تلاش‌های مخالفان، شادمانی و خشنودی فراگیری را به جامعه تزریق کند، که بر اهمیت سرمایه‌گذاری بر امر ورزش قهرمانی می‌افزاید؛ البته ملت ما قدرشناس است و اگر خدایی ناکرده این موفقیت نیز حاصل نمی‌شد، این ورزشکاران هم‌چنان مورد تحسین و تمجید مردم قرار می‌گرفتند.

دیدار دوم تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی جام جهانی مقابل ولز که عصر جمعه گذشته برگزار شد با نتیجه ۲ بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

وی ورزش را مورد اهتمام جدی اسلام توصیف کرد و اظهار داشت: ورزش در اسلام مورد اهتمام جدی است؛ چرا که ورزش، با توجه به ارتباط متقابل جسم و روح، سلامت جسمی و در نتیجه آن سلامت روحی را به دنبال دارد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن تأکید بر اهتمام مسئولین و خیرین بر تکمیل و ارتقاء زیرساخت‌های ورزشی در سراسر کشور، ابراز داشت: زیرساخت‌های لازم ورزشی، امکانات و فضاهای مناسب، علی رغم همه تلاش‌های صورت گرفته، متأسفانه به صورت کامل در کشور وجود ندارد و اولین گام وزارت ورزش باید ارتقاء این زیرساخت‌ها با کمک مردم و خیرین و با تأکید برگسترش ورزش همگانی درجامعه باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، استانداردهای دو گانه غرب در برخورد با ملت ایران را نشان از دشمنی آنان با این ملت ارزیابی کرد و اظهار داشت: وضع تحریم‌های یک جانبه علیه ملت ایران، نشان از دشمنی غرب با این مردم است. نمی‌توان تابلویی در حمایت از این ملت بلند کرد و در کنار آن، پشت سر هم تحریم‌هایی را اعمال نمود که به بدنه ملت آسیب می‌رساند.

در ابتدای این جلسه، ابراهیم سانی‌خانی مدیرکل ورزش و جوانان قم گزارشی از وضعیت، چالش‌ها و کمبودهای ورزشی در استان را ارائه کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bw4b

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا