ورزش

پنج هزار دانش‌آموز قمی آموزش شنا را فرا می گیرند

معاون آموزش‌وپرورش استان قم:

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش پرورش استان قم گفت: در تابستان جاری حدود پنج هزار دانش‌آموز قمی تحت تعلیم آموزش‌های اولیه در رشته ورزشی شنا قرار می گیرند.
به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،مجتبی رمضان بیگی افزود: از این تعداد دانش‌آموز، سه هزار نفر دختر و ۲ هزار نفر پسر هستند و درصد بالایی از آن‌ها دانش آموز مقطع ابتدایی می‌باشند.
وی اضافه کرد: به دلیل ظرفیت محدود استخرها، در هر ماه بین یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز آموزش شنا را در طول تابستان امسال دریافت می‌کنند.
وی با بیان این‌که مرحله نخست طرح از اول تیرماه آغاز شده، ادامه داد: در این دوره ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و ۵۰۰ دانش‌آموز پسر در استخر شهدای فرهنگیان و سایر استخرهای سطح شهر آموزش می بینند.
رمضان بیگی با بیان این‌که رشته ورزشی شنا ابزار توسعه سلامت و نشاط است، خاطرنشان کرد: شنا جزو ورزش‌هایی است که در آموزش‌های دینی تاکید شده و نیاز همیشگی مردم است، اگر فردی فن شنا را آموزش ببیند می‌تواند در ضرورت از آن استفاده کند.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان جاری، بیان کرد: دانش‌آموزان مبتدی و پیشرفته در کانون‌ها و سالن‌های ورزشی در رشته‌های مختلف ثبت‌نام کرده‌اند و در حال آموزش هستند.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۵۰ سالن ورزشی تحت دستورالعمل کانون‌های ورزش دانش‌آموزی قرار گرفته که هر کدام روزانه سه رشته ورزشی و سه کلاس را پوشش می‌دهند.
به گفته معاون آموزش و پرورش قم، دانش‌آموزان در هر هفته سه جلسه در رشته‌های مورد علاقه شرکت می‌کنند و بعد از ۱۲ جلسه می‌توانند آموزش پیشرفته را نیز در همان سالن دریافت کنند.
وی ادامه داد: ۵۳ کانون برای ورزش صبحگاهی و عصرگاهی و ۵۰ کانون برای فعالیت ورزش دانش‌آموزی در استان قم فعال است.
در سال تحصیلی گذشته ۲۷۵ هزار دانش‌آموز در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در استان قم تحصیل کردند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/o7aa

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا