ورزشویژه

قم میزبان مسابقات پرورش اندام قهرمانی باشگاه‌های کشور

رییس هیأت پرورش اندام استان قم خبرداد:

رییس هیأت پرورش اندام استان قم گفت :نوزدهمین دوره مسابقات پرورش اندام قهرمانی باشگاههای کشور طی روزهای ۱۹ لغایت ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ به میزبانی استان قم برگزار می‌شود.

به گزارش ندای قم، مجید تلخابی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت : برای توسعه و تقویت ورزش بانوان، کلاس های آموزشی درجه یک با اولویت بالا در دستور کار قرار گرفته و علاوه بر آن دوره های آموزشی و داوری برای مردان نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات متنوع پرورش اندام از ابتدای سال‌جاری در قم اضافه کرد: گرفتن میزبانی قهرمانی باشگاه های کشور از اولویت‌های مهم این هیات بود که با نهایی شدن آن‌ زمینه و فرصت لازم برای شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های مغفول مانده قم در این رشته ورزشی را فراهم کرده است.

رییس هیأت پرورش اندام استان قم با بیان اینکه توجه به بعد اخلاقی و فرهنگی همزمان با تقویت بعد ورزشی مورد توجه است، تصریح کرد: ایستادن قم در راس پرورش اندام کشور، با استعداد و ظرفیت‌هایی که در این استان وجود دارد، قابل تحقق است.

رییس هیأت پرورش اندام قم همچنین در حرکت خیرخواهانه از اختصاص ۵۰ درصد از درآمد بلیط فروشی مسابقات قهرمانی پرورش اندام کشور به میزبانی استان قم برای کمک به هموطنان آسیب دیده زلزله خوی خبر داد.

وی تصریح کرد: نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی باشگاههای کشور طی روزهای ۱۹ لغایت ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ به میزبانی استان قم برگزار می‌شود.

رییس هیأت پرورش اندام قم مسابقات قم را جزو برترین رقابتهای چندسال اخیر یاد کرد و گفت: افزون بر ۷۰۰ ورزشکار بدنسازی در رشته‌های پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک، ماسکولار و گیمز کلاسیک انتخابی تیم ملی در این مسابقات حضور خواهند داشت.

ضرورت صدور مجوز قانونی برای باشگاه‌های بدنسازی

تلخابی همچنین بیان داشت: هادی چوپان ورزشکار با اخلاق و متواضعی است و منعی برای خود جهت حضور در رویدادی ندارد ولی لازم است برای حضور این قهرمان مطرح و کم نظیر جهانی و حفظ شأن و جایگاه آن، مسوولان استانی پا پیش گذاشته و از وی دعوت بعمل آورند.

وی با تاکید بر ضرورت صدور مجوز قانونی برای باشگاه‌های بدنسازی، بیان کرد: هیات پرورش اندام هیچ ابزاری برای برخورد و نظارت با استفاده از داروهای نیروزا ندارند و علاوه بر این بسیاری از داروهایی که در این رشته از آنها بعنوان ممنوع ذکر می شود در داروخانه‌های سطح شهر بدون هیچ حساسیتی عرضه می شود در حالی که همچنان نوک پیکان در این خصوص به سمت هیات پرورش اندام است.

این رقابت‌ها در رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با عنوان جام استاد یزدان‌پناه از ۱۹ تا ۲۱ بهمن‌ماه جاری در مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس در شهرک پردیسان برگزار خواهد شد.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/31r4

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا