ورزشویژه

فعالیت آکادمی پرسپولیس قم قانونی است

مدیرعامل آکادمی پرسپولیس قم در گفت و گو با «ندای قم»:

ندای قم / گفت وگو / روح اله کرمانی ؛مدیرعامل آکادمی پرسپولیس قم گفت : آکادمی پرسپولیس قم با مجوز باشگاه بزرگ پرسپولیس تهران فعالیت دارد و هیچ مشکلی دراین خصوص وجود ندارد.
محمدهادی رشیدی در گفت و گو با ندای قم اظهارداشت: جناب آقای رضا درویش مدیرعامل باشگاه بزرگ پرسپولیس تهران در متن نامه خود به اداره کل ورزش و جوانان استان قم فعالیت مدرسه فوتبال پرسپولیس تهران درشهر قم (مجموعه ورزشی شهدای جواد الائمه) با مدیریت محمدهادی رشیدی به مدت یک سال از تاریخ 1403/03/09غایت1404/03/08 بلامانع اعلام نموده است.
وی افزود :تمام تلاش ما براین است که بتوانیم نماینده شایسته ای برای استان قم باشیم تا با شناسایی افراد با استعداد زمینه پیشرفت هر چه بیشتر آنها را در سطح استان و ملی فراهم نماییم.
وی اضافه کرد :بامسئولان باشگاه پرسپولیس تهران توافق کرده‌ایم که استعدادهای برترآکادمی پرسپولیس قم بدون پرداخت هیچ هزینه ای در تست رده‌های نونهالان ،نوجوانان و جوانان این باشگاه شرکت داده شوند در صورت تایید به عضویت این تیم ها در بیایند.
چرا زمین چمن ورزشگاه شهید حیدریان به هیئت فوتبال واگذارشد؟
مدیرعامل آکادمی پرسپولیس قم دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استارت اعلام نرخ های سالن ها و مجموعه های ورزشی قم از سال قبل با برگزاری مزایده زمین چمن ورزشگاه شهید حیدریان و واگذاری آن به قیمت هنگفت به آقای قریشی زده شد گفت:اما امسال دکتر سانی خانی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم زمین چمن ورزشگاه شهید حیدریان را باهدف کمک به تیم ها وکاهش هزینه ورودی در اختیارهیئت فوتبال قم قرارداده است.
وی ادامه داد: درحال حاضر هرتیم برای برگزاری یک مسابقه یک میلیون 200 هزار تومان به هیئت فوتبال هزینه پرداخت می کند و در واقع برای یک مسابقه فوتبال در رده ها ی مختلف اعم نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان 2 میلیون 400 هزار تومان به هیئت پرداخت می شود.
بدون حامی مالی درحال خدمت به جوانان منطقه نیروگاه هستیم
رشیدی بابیان اینکه امروزبا وجود اینکه متاسفانه حامی مالی نداریم تیم داری دراین شرایط با هزینه های سنگین کار بسیار سختی است ،مخصوصا ما که از دل نیروگاه که یک منطقه محروم است درمسابقات مختلف شرکت می کنیم تصریح کرد:بچه‌های این منطقه استطاعات مالی ندارند تا هزینه پرداخت نمایند ما مجبوریم به بازیکنان لباس وتجهیزات بدهیم وهزینه کنیم تا زمینه رشد و پیشرفت این جوانان که سرمایه‌های شهر هستند را فراهم نماییم.
وی ادامه داد:حدود 7 تیم از منطقه نیروگاه با سختی و هزینه های سنگین در لیگ های مختلف حضور دارند و 7 آکادمی فوتبال در مجموعه ورزشی جواد الائمه مشغول فعالیت هستند این درحالی است که در زمین چمن ورزشگاه حیدریان فقط یک آکادمی مشغول فعالیت است.
هیچ هیئت فوتبالی در کشور آکادمی ندارد
رشیدی با اشاره به اینکه هیچ هیئت فوتبالی در کشور آکادمی ندارد چرا که وظیفه هیئت آکادمی داری نیست بیان کرد:وظیفه هئیت فوتبال آموزش ، ترویج و گسترش فوتبال استان به لحاظ کمی و کیفی و اعزام تیم ها در همه رده های سنی مختلف به مسابقات کشوری در لیگ های مختلف است.
وی ادامه داد: با این شرایط چیزی از فوتبال قم باقی نمانده است و تیم های اعزامی به خاطر عدم حمایت لازم یکی پس از دیگری حذف می شوند حتی هیئت فوتبال یک سانس رایگان زمین چمن در اختیار این تیم ها قرارنداده است.
سال گذشته مسئولان هیئت فوتبال در فستیوال ما شرکت کردند!
مدیرعامل آکادمی پرسپولیس قم در بخش دیگری از این گفت وگو اظهارداشت:سال گذشته مسئولان هیئت فوتبال قم در فستیوال ما در ورزشگاه یادگار امام شرکت کردند و ما هم تشکرنمودیم ،چون سال قبل زمین چمن ورزشگاه شهید حیدریان در اختیار آقای قریشی بود ولی امسال هیئت فوتبال باتوجه به در اختیار گرفتن زمین چمن و فعال نمودن آکادمی خود شروع به بهانه گیری نسبت به فعالیت آکادمی ما نموده است. وی تاکید کرد : بنده دارای مجوز رسمی از باشگاه پرسپولیس برای راه اندازی مدرسه فوتبال پرسپولیس درمجموعه ورزشی شهدای جوادالائمه ،مجوز مدرسه فوتبال ستارگان سرخ از هیئت فوتبال قم همچنین دارای مجوز باشگاه از ماده 5 اداره کل ورزش و جوانان استان قم و پروانه کسب برای فعالیت در زمین چمن مجموعه ورزشی شهدای جوادالائمه هستم .
چه کسی بر آکادمی هیئت فوتبال نظارت دارد!
رشیدی بیان داشت :امسال با توجه به اینکه هیئت فوتبال آکادمی زده است و هیچ نظارتی هم بر فعالیت آنها وجود ندارد چون خود قانونا باید بر فعالیت مدارس و آکادمی های فوتبال نظارت کنند وحال چه کسی یا کسانی باید بر فعالیت آنها نظارت نماید بنده بی خبرم! ولی به فعالیت قانونی ما ایراد گرفته است با وجود اینکه ما مجوز رسمی فعالیت آکادمی پرسپولیس از این باشگاه داریم.
وی اضافه کرد:الان شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، کیش و غیره آکادمی‌هایی با مجوز رسمی باشگاه پرسپولیس حضور دارند و افتخار می کنند و هیئت های فوتبال آنها را حمایت می کنند که این باشگاه بزرگ آسیا در این استانها آکادمی دارد. رشیدی خاطرنشان کرد :بامسئولان باشگاه پرسپولیس تهران توافق کرده ایم که استعدادهای برتر آکادمی پرسپولیس قم بدون پرداخت هیچ هزینه ای در تست رده های نونهالان نوجوانان و جوانان این باشگاه شرکت داده شوند درصورت تایید به عضویت این تیم ها در بیایند.
شبه ای در زمینه فعالیت آکادمی ما وجود ندارد
وی با ابراز نارضایتی گفت :با همه این تلاش ها حمایتی از اینجانب نمی شود که هیچ و هجمه رسانه هم برعلیه بنده راه انداخته اند که به هیچ وجه عادلانه ومنصفانه نیست. مدیرعامل آکادمی پرسپولیس قم افزود :این درحالی است که نزدیک به یک ماه است تمام مدارک مربیان آکادمی بنده آقایان درامامی ، اصغری، اکبر‌زاده، طهاسبی و بهزاد سبزی برای کمیته جوانان هیئت فوتبال جناب آقای زارعی ارسال شده وقرار بوده مجوز بنده صادر شود که متاسفانه هنوزصادر نشده است.
وی تاکیدکرد: همه برنامه ریزی ها برای فعالیت آکادمی را قانونی انجام داده ایم و هیچ شبه ای دراین زمینه وجود ندارد.تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم نماینده شایسته ای برای استان قم باشیم و با شناسایی افراد با استعداد زمینه پیشرفت هر چه بیشتر آنها را در سطح استان و ملی فراهم نماییم.
جامعه فوتبال قم امروزهیچ حامی ندارند
رشیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از زحمایت و حمایت های مدیرکل ورزش وجوانان استان قم جناب دکتر سانی خانی که با روحیه جهادی در صدد برطرف نمودن مشکلات حوزه ورزش و جوانان می باشد گفت:ایشان بعنوان مدیر کل چندبار تاکنون ازمجموعه ورزشی شهدای جوادالائمه بازدید نموده اند و دستورات لازم برای رفع مشکلات این مجموعه ورزشی را صادر نموده اند ولی تاکنون هیچ یک از مسئولان هیئت فوتبال قم نیامده اند و یک خسته نباشید خشک وخالی هم به ما نگفته اند.
مدیرعامل آکادمی پرسپولیس قم درپایان اظهار داشت: متاسفانه جامعه فوتبال قم امروز هیچ حامی ندارند و هیئت فوتبال هم به دنبال کسب درآمد است و این امر بزرگترین ضربه را به فوتبال قم می زند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rs2r

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا