ورزش

درخشش دوفرنگی کار قمی درمسابقات قهرمانی جهان

دوطلای جام جهانی کشتی فرنگی در ویترین افتخارات ورزش قم ؛

درخشش دو کشتی‌گیر استان قم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران مدال طلای جام جهانی 2022 این رشته پرافتخار را برای ورزش قم به ارمغان آورد.
به گزارش ندای قم، رقابت‌های 2022 جام جهانی کشتی فرنگی به میزبانی کشور آذربایجان در حالی به انجام رسید که امیر عبدی و مهدی جواهری نماینده‌های کشتی قم در ترکیب تیم اعزامی بزرگسالان ایران بودند و تیم ایران با عبور فرنگی‌کاران قمی قهرمان این پیکارها شد.
در فینال این دوره از رقابت‌ها تیم جوان و پرانگیزه ایران رقابتی نزدیک و نفس‌گیر با تیم آذربایجان داشت و با وجود تساوی 5 بر 5 این تیم ایران بود که با امتیاز مثبت 21 بر 19 از سد تیم آذربایجان گذشت و با فرنگی‌کاران قمی خود روی سکوی نخست جام جهانی جای گرفت.
در این رقابت‌ها تیم منتخب ستارگان جهان نیز حضور داشت که در مسابقه رده‌بندی بعد از تساوی پنج بر پنج، با امتیاز مثبت 22 به 19 مقابل تیم ترکیه به پیروزی رسید و عنوان سوم را از آن خود کرد.
امیر عبدی یکی از دو فرنگی‌کار قمی اعزامی به این رقابت‌ها، در سال 1401 عملکرد پرفروغی در عرصه ملی و بین‌المللی داشته و پیش از کسب مقام قهرمانی جام جهانی 2022، در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران به مقام سوم دنیا در سال جاری دست یافته و مقام سومی جوانان جهان را نیز به دست آورده است.
مهدی جواهری نیز عنوان قهرمانی مسابقات بین‌المللی جام ساساری ایتالیا در وزن 55 کیلوگرم را در کارنامه دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vcyd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا