ورزش

تجلیل از مدال‌آوران برون‌مرزی ورزش قم

با حضور استاندار قم صورت گرفت؛

مدال آوران برون مرزی ورزش قم در سالجاری روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور استاندار قم مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ندای قم ،معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان قم در این مراسم، بیان کرد: بازی‌های آسیایی هانگژو چین که شهریورماه سال آینده برگزار خواهد شد، بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که ورزشکاران قمی در پیش رو دارند.

روح‌الله رمضانی ابراز داشت: در مراسم امروز از مدال‌آوران برون‌مرزی قم در شش ماه ابتدای سال تجلیل شد و به‌زودی در قالب مراسم دیگری از مدال‌آوران برون‌مرزی سال ۱۴۰۰ تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: مدال‌های برون‌مرزی قم طی سالهای اخیر در تاریخ ورزش این استان بی‌سابقه بوده، این درحالیست که  روند به رشدی برای ورزش قم در حوزه همگانی و قهرمانی متصور است.

ورزش قم روند رو به رشدی دارد

مدیرکل ورزش و جوانان  استان قم نیزدراین مراسم بابیان اینکه ورزش قم روند رو به رشد و توسعه‌ای دارد، گفت: برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی نیز دولت توجه خاصی به این استان کرده‌است.

ابراهیم سانی خانی اظهارداشت : ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در عرصه‌های بین‌المللی و آسیایی یکی از ویژگی‌های بانوان ورزشکار قمی است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۳۰۰ ورزشکار قمی شرایط و آمادگی حضور در اردوهای ملی را دارند و امید زیادی می رود تا این استان ورزشکارانی در المپیک پاریس داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: متفاوت بودن نوع پوشش و برخورد بانوان ورزشکار ایرانی در سطح جهان موردتوجه است و اثرگذاری زیادی دارد.

سانی خانی تصریح کرد: مجموعه مدیریت استان از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم در مسیر توسعه و پیشرفت قرارگرفته است و استاندار قم نگاه ویژه‌ای به ورزش دارد.

وی وضعیت برخی تیم های خصوصی را مورد توجه قرار داد و گفت: تیم های خصوصی باید با برنامه وارد عرصه شوند و مسئولان استانی نیز از آنها حمایت می‌کنند.

سانی‌خانی هندبال را یکی از رشته های موفق در قم دانست و تصریح کرد: با توجه به موفقیت های سالهای اخیر این رشته ورزشی در قم تلاش می شود استان با حمایت بخش خصوصی یک تیم در این رشته ورزشی را تشکیل دهد.

تجهیز خانه کشتی جعفرآباد

رییس هیات استان کشتی استان قم نیز دراین مراسم گفت : با حمایت مجموعه مدیریت استان تشک سالن کشتی شهرستان جعفرآباد قم خریداری و در اختیار علاقه‌مندان این رشته پرطرفدار ورزشی قرار گرفته‌است.

هادی علیایی اظهارداشت: کشتی یکی از رشته‌های پر مدال و درعین‌حال کم حاشیه استان قم است که طی سالهای اخیر تعداد مدال‌های ملی و جهانی ورزشکاران قمی در طول تاریخ این رشته ورزشی در قم بی‌سابقه بوده‌است.

فعالیت ۲۶۰ باشگاه ورزشی بانوان در قم

معاون امور ورزش بانوان استان قم نیزدراین مراسم گفت: در بخش بانوان ۴۵ هیات ورزشی فعال است و ۲۶۰ باشگاه ورزشی نیز مشغول فعالیت هستند.

لیلا عنبری افزود:‌ همچنین در شهر قم ۶۰ باشگاه اختصاصی بانوان فعال است؛ در کمتر رویداد ملی و بین‌المللی است که بانوان اعزامی قم بدون مدال برگشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: هندبال،تیراندازی، ووشو، والیبال و رشته‌های رزمی همیشه برای استان قم دارای مدال بوده‌است.

دراین آیین از نسترن فراهانی و زهرا فتوتی از ملی پوشان تیم هندبال کشور به همراه شاهین میکاییلی، امیرمهدی سعیدی نوا، علیرضا نجاتی و روح‌الله نعمتیان کشتی گیران مدال‌آور قمی با اهدای لوحی تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است از ابتدای سالجاری ورزشکاران قمی در رشته ورزشی هندبال ۲ مدال و کشتی نیز ۸ مدال برون مرزی به ارمغان آورده‌اند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vyy0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا