سلامتویژه

وضعیت کرونایی قم شکننده است

رئیس نظام پزشکی استان قم :

رئیس نظام پزشکی استان قم گفت: امروز شرایط استان قم در خصوص بیماری کرونا شکننده است و اگر سهل انگاری صورت گیرد، ورود به پیک جدید کرونا اجتناب ناپذیر خواهد بود .

به گزارش ندای قم ،دکتر سید حسن عادلی در گفتگویی اظهار داشت: چندین هفته متمادی است که شرایط استان قم از نظر ابتلاء به بیماری کرونا مناسب بوده و آمار مثبت شدن تست‌ها یک رقمی و آمار فوتی‌ها نیز صفر بود که باید از تلاش‌های کادر درمان در استان قم تقدیر کرد و برایشان آرزوی توفیق داریم.

وی ابراز داشت: از هفته گذشته در کلینیک‌های تخصصی، اورژانس‌ها و بیمارستان‌ها شاهد افزایش مراجعه بیماران مبتلا به کرونا هستیم و آمار تست‌های مثبت افزایش یافته و این زنگ خطری برای کادر درمان و شهروندان قمی است.

رئیس نظام پزشکی استان قم افزود: باید با هوشیاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص زدن ماسک در مناطق بسته و تجمع‌ها و با مراجعه زودهنگام در صورت بیماری به پزشک مانع از شیوع این بیماری و وقوع پیک جدید کرونا شویم.

عادلی اضافه کرد: اگر سهل انگاری صورت گیرد، ورود به پیک جدید کرونا اجتناب ناپذیر خواهد بود و امروز شرایط استان قم در خصوص بیماری کرونا شکننده است و اگر وارد پیک جدید شویم شرایطی بحرانی خواهیم داشت.

رئیس نظام پزشکی استان قم عنوان داشت: امروز بیمارستان‌ها شرایط عادی خود را دارند و مشغول خدمت رسانی به سایر بیماران غیرکرونایی هستند و اقدامات لازم تشخیصی و عمل‌های جراحی برای بیماران مختلف در حال انجام است که اگر وارد پیک جدید شویم این امر موجب خواهد شد که شرایط فعالیت کادر درمان متفاوت و اوضاع بیمارستان‌ها نامناسب شود و در این صورت هزینه‌ها هم افزایش می‌یابد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/99y0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا