سلامتویژه

بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان قم

در سفر معاون وزارت بهداشت به قم انجام شد:

ندای قم/محسن عبداللهی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به برخی از بیمارستان‌های فرسوده در قم گفت: تلاش می‌شود تا از محل اعتبارات وزارت بازسازی بیمارستان‌های فرسوده قم صورت پذیرد.

به گزارش ندای قم ،بهروز رحیمی عصر چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان قم که با حضور امیرآبادی فراهانی  نماینده قم و مصری  رییس دانشگاه علوم پزشکی و معاونین اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که دولت سیزدهم نسبت به آن اهتمام ویژه ای دارد موضوع ارتقا زیر ساخت‌های بخش درمانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان داشت: مراکز درمانی در حال احداث در استان قم پس از تکمیل، تجهیز خواهند شد و در بخش درمانی نیز مراکز جامع سرطان و کلینیک‌هایی راه اندازی می‌شود.

استان قم می‌تواند به یکی از قطب‌های آموزشی کشور تبدیل شود

وی بیان داشت: با توجه به همجواری و نزدیکی استان قم به تهران، قم می‌تواند از جمله قطب‌های آموزش پزشکی در کشور باشد.

رحیمی در ادامه با انتقاد از وضعیت خوابگاه پسران دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: امیدواریم در یک برنامه سه ساله بتوان خوابگاه دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی قم را احداث کنیم.

بیمارستان های فرسوده در قم بازسازی می شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به برخی از بیمارستان‌های فرسوده در قم بیان داشت: تلاش می‌شود تا از محل اعتبارات وزارت و سایر منابع ممکن بازسازی بیمارستان‌های فرسوده در قم در دستور کار قرار گیرد.

رحیمی همچنین بیان داشت: شرایط نظام سلامت در کشور مطلوب است هر چند که در زیرساخت‌ها بهداشت و درمان کمبودهایی وجود دارد که در این راستا بازدیدهای میدانی برای ارزیابی از شرایط مهم است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با سفر به قم، ضمن بررسی مباحث بهداشتی درمانی استان، از مجموعه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیز بازدید کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان استان قم تکمیل شوند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز دراین جلسه بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان استان قم تاکید کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره برخی از مشکلات استان قم در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: کمبود تخت بیمارستانی و بیمارستان و مراکز درمانی، همچنین کمبود نیروی انسانی و وضعیت معیشت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی از جمله مشکلات موجود در استان قم است.

نماینده قم در خانه ملت بیان داشت: مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان قم می‌بایست به صورت جامع دیده شود و این موارد باید از سوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی قم مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به وجود تعدادی از بیمارستان فرسوده در قم بیان داشت: باید برای بازسازی این مراکز درمانی با همت وزارت بهداشت و مشارکت خیرین حوزه سلامت برنامه ریزی کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام حوزه درمان در استان قم باید تکمیل شوند ابراز داشت: احداث مگا اورژانس بیمارستان شهید بهشتی، تکمیل مرکز درمان سرطان قم از جمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان است.

در استان قم کمبود تخت بیمارستانی داریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز در این نشست بیان داشت: با توجه به شرایط استان قم که شهری زائر پذیر است، بازسازی بیمارستان‌های فرسوده و توسعه مراکز درمانی و آموزشی برای ارائه خدمات بهتر به زائران و مجاوران ضروری است.

مهدی مصری عنوان داشت: مشکلات بخش اورژانس بیمارستان شهید بهشتی، راه اندازی مگا اورژانس، نیاز به آزمایشگاه‌های سم شناسی و پرتو از جمله مسائل حوزه درمان استان قم است.

وی گفت: در استان قم کمبود تخت بیمارستانی داریم که باید با ایجاد مراکز درمانی و بیمارستان جدید به نقطه مطلوب دست یابیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ffdq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا