سلامتویژه

با توزیع 250هزار سرم مشکل استان قم برطرف می شود

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم:

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم از توزیع ۲۵۰ هزار سرم از امروز در قم خبر داد که با این حجم سرم وارداتی مشکل توزیع سرم در استان مرتفع خواهد شد.

به گزارش ندای قم ، دکتر عباس تهذیبی در حاشیه بازرسی شبانه از داروخانه‌ها و درمانگاه‌های استان به محدودیت‌های موجود در حوزه سرم اشاره کرد و گفت: نتیجه این بازرسی‌ها این بود که علاوه بر تقاضای بی رویه سرم در سطح استان نسبت به سایر استان‌ها با توجه به سهمیه پیش بینی شده، دپوی سرم نیز وجود دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: خوشبختانه در این بازدید‌ها علیرغم وجود برخی مغایرت‌ها، با توجه به سهمیه پیش بینی شده مشکل حادی در حوزه سرم نداشتیم.

وی با تاکید بر اینکه کمبود جدی سرم در سطح استان نداریم، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد سرم وارداتی وارد استان شود؛ ان شاءالله از امروز ۲۵۰ هزار سرم به استان قم وارد خواهد شد که با این حجم سرم وارداتی مشکل توزیع سرم در استان مرتفع خواهد شد.

دکتر تهذیبی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و با هماهنگی‌های انجام شده از طریق یکی از شرکت‌ها مقدار قابل توجهی سرم وارد استان شده است که با انجام این هماهنگی‌ها امیدواریم حداقل تا یک ماه آینده مشکل سرم در سطح استان نداشته باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ffde

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا