سلامت

واکسیناسیون 2000 نفر از اتباع علیه بیماری سرخک و فلج اطفال

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم خبرداد:

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم گفت: تا کنون 2 هزار نفر از افراد زیر 15 سال اتباع و مهاجرین غیر ایرانی علیه بیماری های سرخک و فلج اطفال واکسینه شدند و تخمین زده می شود تا پایان طرح حداقل 50 هزار نفر تحت پوشش کامل این طرح قرار گیرند.

به گزارش ندای قم ، بهاره زارع رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم با اشاره به آغاز اجرای طرح ملی واکسیناسیون تکمیلی اتباع و مهاجرین خارجی که از دهم دی ماه در استان قم آغاز شده است، گفت: تاکنون 2 هزار نفر از افراد زیر 15 سال اتباع و مهاجرین غیر ایرانی علیه بیماری های سرخک و فلج اطفال واکسینه شدند و تخمین زده می‌شود تا پایان طرح حداقل 50 هزار نفر تحت پوشش کامل این طرح قرار گیرند.

وی درخصوص روند اجرای این طرح گفت: با برگزاری جلسات متعدد درون و برون سازمانی به ویژه با استانداری، فرمانداری، اداره اتباع و مهاجرین خارجی و آموزش و پرورش هماهنگی های لازم جهت اجرای کامل این طرح صورت پذیرفته است.

زارع افزود: این طرح در دو مرحله در حال اجرا است، مرحله اول که از 10 دی ماه آغاز شده به مدت یکماه ادامه داشته و خدمات واکسیناسیون سرخک و فلج اطفال برای افراد بالای 15 سال ارائه و همچنین تمامی کودکان زیر 5 سال یک مگا دوز ویتامین A دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم با بیان این که مرحله دوم طرح که بیماریابی سل ویژه افراد بالای 12 سال است از 10 بهمن ماه به مدت 3 ماه اجرا خواهد شد گفت: در طول اجرای مرحله دوم طرح به صورت همزمان لکه گیری واکسیناسیون تکمیلی نیز جهت افرادی که موفق به دریافت واکسن نشده اند انجام می شود.

وی با تاکید بر اهمیت شرکت اتباع غیرایرانی ساکن در استان قم در این طرح واکسیناسیون و نقش آن در پیشگیری از بیماریهای واگیر دار سرخک و فلج اطفال اظهار داشت: تمامی خدمات ارایه شده در این طرح رایگان است و افراد برای دریافت خدمات میتواند به نزدیک ترین مرکز خدمات جامع سلامت ، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در سطح شهر و روستا مراجعه نمایند.

وی ادامه داد: جهت اطلاع‌رسانی و آموزش خانواده‌های غیر ایرانی 7 تیم سیار در حال فعالیت هستند و در برخی مناطقی از شهر که دسترسی مردم به دریافت خدمات بهداشتی کم است تیم‌های مذکور جهت انجام واکسیناسیون اقدام خواهند کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/tnbr

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا