سلامت

رنگ کرونایی قم زرد شد

پس از گذشت 33 روز؛

با اعلام آخرین رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رنگ کرونایی در قم پس از گذشت ۳۳ روز به رنگ زرد تبدیل شد.

به گزارش ندای قم، در آخرین رنگ بندی کرونایی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، رنگ کرونایی قم که در ۴ آذر ماه سال جاری آبی شده بود؛ مجدد به رنگ زرد بازگشت.

در حال حاضر ۷۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند و روز گذشته تعداد ۱۶ بیمار با علائم کرونا بستری اولیه شدند.

به گفته مجید محبی سرپرست معاون دانشگاه علوم پزشکی قم، سویه جدید ویروس کرونا در استان قم تاکنون مشاهده و شناسایی نشده است.

وی بیان داشت: بیماری‌های تنفسی و ویروسی در این ایام شیوع است و سرماخوردگی و آنفلوانزا در فصل زمستان شایع است که توصیه می‌شود خانواده‌ها کودکان و فرزندان خود به محیط‌های شلوغ نبرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه کودکان باید ماسک بزنند و تا حد امکان محیط خانه برای کودکان مرطوب نگه داشته شود ابراز داشت: به خانواده‌ها توصیه می‌شود که در همان ساعات ابتدایی بیماری کودکان، آنان را به مراکز درمانی انتقال دهند تا در اسرع وقت بیماری آنان شناسایی و مراحل درمان طی شود.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در استان قم نیز ۱۹۴۸۸۴۲ دُز اعلام شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/srua

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا