سلامت

اجرای طرح واکسیناسیون اتباع خارجی علیه سرخک و فلج اطفال

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت استان قم خبرداد:

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت استان قم از اجرای طرح واکسیناسیون اتباع خارجی علیه سرخک و فلج اطفال در استان خبر داد.

به گزارش ندای قم،احمد نیک پور مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان قم در گفت و گویی اظهار داشت: طرح بسیج ملی واکسیناسیون تکمیلی اتباع و مهاجرین غیرایرانی در برابر سرخک و فلج اطفال با همکاری وزارت بهداشت و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران انجام می‌شود.

نیک پور بیان داشت: این طرح در راستای افزایش ایمنی کودکان اتباع غیرایرانی در برابر برخی از بیماری‌های واگیردار که در برخی از کشورهای منطقه مشاهده شده تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری در تمامی مراکز و پایگاه‌های سلامت استان قم انجام می‌شود.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان قم گفت: در این طرح واکسن فلج اطفال و سرخک برای افراد ۹ ماه تا ۱۵ سال از اتباع غیر ایرانی انجام می‌شود.

وی عنوان داشت: انجام این واکسیناسیون به صورت رایگان انجام می‌پذیرد و در این مراجعه به کودکان زیر ۵ سال ویتامین آ نیز تجویز می‌شود.

نیک پور ادامه داد: اتباع غیر ایرانی جهت دریافت خدمات واکسیناسیون و ایمن سازی فرزندان خود تا دهم بهمن ماه و در ساعات اداری می‌توانند به نزدیک ترین مرکز یا پایگاه سلامت در سطح استان قم مراجعه کنند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان قم گفت: هم اکنون ۸۹ پایگاه و ۲۷ مرکز خدمات جامع سلامت در سطح استان قم فعال است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/fyf8

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا