اجتماعی

35هزار نفردرقم تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان قم:

مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: از مجموع ۳۵ هزار مددجوی این اداره کل، ۲۲ هزار نفر دارای معلولیت هستند.
به گزارش ندای قم ،مهدی پهلوانی ستوده پیش از ظهر روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت ۲۵ تیر سالروز تاسیس بهزیستی با اشاره به پرداخت مستمری به ۱۰ هزار مددجو افزود: مبلغ این مستمری‌ها برای خانواده یک نفر ۴۲۰ هزار تومان است و تا سقف یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای خانوار‌های چهار و پنج نفره افزایش می‌یابد.
وی از ارائه خدماتی همچون پرستاری به مددجویان بهزیستی خبر داد و گفت: تجهیزات توانبخشی مهمترین کمکی است که به مددجویان ارائه می‌شود و نیاز آن‌ها در خصوص صندلی چرخدار، سمعک و پروتز به صورت روزانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه سازمان بهزیستی علاوه بر معلولین به زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابان، ایتام و آسیب دیدگان از مسائل اجتماعی خدمات ارائه می‌کند افزود: تمامی شهروندان می‌توانند با مراکز مشاوره بهزیستی به شماره ۱۴۸۰ ارتباط داشته باشند و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند.
پهلوانی همچنین به فعالیت ۱۳ کمپ درمان سوء مصرف مواد مخدر در سطح استان اشاره کرد و گفت: دو کمپ اجباری ترک سوء مصرف مواد هم در سطح استان فعال است که معتادان متجاهر در آن نگهداری می‌شوند.
معاون توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان هم در این نشست با اشاره به پایین بودن سن آغاز اعتیاد در قم نسبت به کشور گفت: میانگین نرخ شروع اعتیاد در کشور ۱۱ درصد و در استان قم ۸ درصد است که نسبت به میانگین کشوری در وضعیت بهتری قرار دارد.
علی مرادی با بیان اینکه در سال گذشته ۳ هزار نفر در کمپ‌های ترک اعتیاد درمان شدند افزود: اولویت برای ترک اعتیاد افرادی است که خودشان تمایل به ترک دارند چرا که بازگشت مجدد این افراد به استفاده از مواد مخدر به مراتب کمتر از افرادی است که مجبور به ترک می‌شوند.
وی افزود: حدود ۴۰ درصد از معتادانی که در کمپ‌های اجباری ترک اعتیاد حضور دارند تا یک سال پس از درمان بازگشت مجدد به مواد مخدر نخواهند داشت، اما در ادامه امکان لرزش برای آن‌ها به سبب وجود آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی وجود دارد.
خاطزنشان می‌شود؛ افرادی که تمایل دارند در رفع نیاز معلولین و نیازمندان اداره کل بهزیستی مشارکت داشته باشند می‌توانند وجوه نقدی خود را از طریق کد دستوری #۹۰۹۰*۷۲۴* ویا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۶۱۸۲۵۸۸ اهدا کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/9tjv

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا