اجتماعی

۴۸ درصد مصدومان حوادث رانندگی موتورسواران هستند

سرپرست مرکز اورژانس ۱۱۵ استان قم:

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: در آذرماه امسال،‌ ۲ هزار و ۱۱۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی در این استان مصدوم شدند که ۴۸ درصد مربوط به موتورسیکلت‌سواران است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،جلیل گودرزی فر درگفت‌وگویی افزود: در آذرماه امسال ۳۶ هزار و ۵۰ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار و منجر به انجام ۹ هزار و ۲۴۵ ماموریت شد.

وی با اشاره به امدادرسانی به هشت هزار و ۴۴۷ بیمار و مصدوم حوادث، اضافه کرد: در ماه گذشته یک هزار و ۶۶۲ حادثه ترافیکی منجر به فوت و جرح در استان رخ داد که یک هزار و ۳۳۲ مورد شهری و ۳۳۰ مورد جاده‌ای بوده‌است.

وی ادامه داد: در این حوادث رانندگی ۲ هزار و ۱۱۷ نفر مصدوم شدند که ۸۳۱ نفر به‌صورت سرپایی درمان و یک هزار و ۲۸۶ نفر پس از دریافت اقدامات اولیه درمانی، به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته گودرزی فر، در این حوادث ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند که پنج نفر در شهر و هفت نفر در محورهای مواصلاتی کشته شده‌اند.

وی با اشاره به آمار موتورسیکلت‌سواران نیز بیان کرد: ۸۵۶ حادثه ترافیکی مربوط به راکبان موتورسیکلت بود که منجر به مصدومیت یک هزار و ۱۴ نفر و کشته شدن یک نفر شد.

وی خاطرنشان کرد: در آذرماه امسال، بالگرد اورژانس ۱۱۵، یک‌بار به پرواز درآمد و چهار مصدوم حادثه ترافیکی را به بیمارستان منتقل کرد.

به گفته رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ قم، موتورلانس اورژانس نیز ۵۰۱ ماموریت انجام داده‌است.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4b69

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا