اجتماعی

۴۲طرح آموزشی در آستانه بهره‌برداری

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خبرداد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: ۴۲ فضای آموزشی در این استان مراحل پایانی عملیات عمرانی خود را دنبال می‌کند و در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

به گزارش ندای قم، علی‌رضا رحیمی در گفت‌وگویی بیان داشت: با بهره‌برداری از این مدارس، بیش از ۳۵۰ کلاس درس به فضاهای آموزشی قم افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر حدود یکهزار و ۶۰۰ واحد آموزشی در سطح استان قم میزبان ۳۰۵ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید است که نسبت به سال گذشته تعداد دانش‌آموزان ۱۰ هزار نفر بیشتر شده‌است.

رحیمی با بیان اینکه در توسعه فضاهای آموزشی قم نمی‌توان از کنار خیرین مدرسه‌ساز به سادگی عبور کرد، اظهار داشت: بخش مهمی از مدارس جدید و گذشته استان با مشارکت خیرین احداث‌شده و هم اکنون نیز آنان در حدود ۷۰ درصد از طرح‌های جدید آموزشی استان، مشارکت دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی جزو رویکردهای سالجاری استان قم است، تصریح کرد: با توجه به هجمه و توطئه شبانه‌روزی دشمنان فراگیر کردن فعالیت و برنامه‌های تربیتی و فرهنگی به صورت جدی در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

رحیمی همچنین بیان داشت: قم سال گذشته از نظر متوسط معدل پایانی دانش‌آموزان در رشته علوم و معارف اسلامی رتبه اول، ریاضی و فیزیک رتبه سوم و در رشته علوم انسانی رتبه هفتم کشور را از آن خود کرده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/o0ud

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا