اجتماعی

گاز ادارات پرمصرف قم قطع می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان قم:

مدیرعامل شرکت گاز استان قم به ادارات و اماکن عمومی استان هشدار داد در صورتی که دمای محیط کارشان بیش از ۱۸ درجه سانتی‌گراد باشد؛ در مرحله نخست گاز آنها به مدت ۲۴ ساعت و در صورت تکرار به مدت یک هفته قطع خواهد شد.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،مرتضی خوش‌لهجه در گفت‌وگویی با بیان این که همه ساله با شروع فصل سرما، مصرف گاز طبیعی نیز افزایش می‌یابد، اظهار کرد: در روزهای اخیر مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به دلیل کاهش محسوس دمای هوا، رکورد مصرف سال قبل را نیز رد کرده است.

وی با بیان این که پیش بینی می‌شود دمای هوا در روزهای آتی با افت شدید مواجه شود، تصریح کرد: به همین منظور برای جلوگیری از افت فشار شبکه و قطعی گاز، لزوم اهتمام به صرفه جویی در مصرف گاز و رعایت مصرف بهینه در فصل سرد سال بیش از فصل‌های دیگر اهمیت پیدا می‌کند.

خوش‌لهجه با بیان این که تامین گاز بخش خانگی در اولویت‌ است، خاطرنشان کرد: در فصل سرد سال که با احتمال افت فشار گاز مواجه می‌شویم، کمبودها در این حوزه با کاهش سهم گاز صنایعی که می‌توانند از سوخت مایع به عنوان سوخت دوم استفاده کنند، جبران می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از اجرای طرح پایش دمای ادارات و اماکن عمومی خبر داد گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، تمامی ادارات، بانک‌ها، مراکز فرهنگی، آموزشی و سایر اماکن عمومی ملزم هستند تا دمای محیط خود را روی ۱۸ درجه سانتی گراد تنظیم کنند.

وی اضافه کرد: همچنین در این طرح، تمامی مراکز و اماکن یاد شده مکلف هستند موتورخانه‌های ساختمان‌های خود را یک ساعت قبل از اتمام کار تا یک ساعت قبل از شروع کار در روز بعد خاموش نمایند.

خوش‌لهجه بیان کرد: در طرح پایش ادارات و اماکن عمومی، از ابتدای ماه آذر تاکنون از ۲ هزار و ۳۱ اداره و واحد صنفی بازدید و دمای محیط آنها پایش شده که ۱۷۸ مورد اخطار قطعی گاز دریافت کرده‌ و گاز ۶ مرکز نیز قطع شده است.

وی با بیان این که استاندارد دمای فضاهای بسته یا همان دمای آسایش، ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد است؛ از شهروندان قمی درخواست کرد تا با صرفه‌جویی در مصرف گاز، بهره‌مندی از این نعمت الهی را برای سایر هموطنان فراهم کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hdqz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا