اجتماعی

کشف 30 عدد طرقه وحشی از دوشنبه بازار

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم  خبرداد:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: 30 عدد طرقه وحشی که به صورت غیرقانونی در یکی از روزبازارهای قم به فروش گذاشته شده بود، کشف و ضبط شد.

به گزارش ندای قم به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدرضا عابدی مقدم در سخنانی اظهار داشت: در راستای پیشگیری و مقابله هرچه بهتر با تخلفات زیست محیطی به ویژه خرید و فروش جانوران وحشی، گشت و پایش یگان حفاظت علاوه بر زیستگاههای طبیعی در مناطق شهری نیز به صورت گسترده انجام می شود.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست در تمامی ساعات شبانه روز و گاهی به صورت نامحسوس، واحدهای صنفی مرتبط را مورد نظارت قرار می دهند، خاطرنشان کرد: بررسی خرید و فروش حیات وحش در فضای مجازی نیز از دیگر اقداماتی است که توسط یگان حفاظت انجام می گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به کشف 30 عدد طرقه وحشی از یکی از روزبازارهای شهر قم، گفت: این تعداد پرنده که توسط یک نفر از اتباع خارجی به فروش گذاشته شده بود، پس از کشف و ضبط، جهت تیمار و نگهداری به اداره کل منتقل شد.

وی همچنین از کشف دو عدد لاشه گراز در یک واحد صنفی در شهر قم خبر داد و گفت: متأسفانه این متخلف زیست محیطی به صورت غیرقانونی اقدام به شکار گراز کرده بود و قطعا این نکته بسیار اهمیت دارد که خوردن گوشت گراز از نظر فقهی حرام است.

عابدی در پایان خواستار همکاری و تعامل هرچه بیشتر مردم در کشف و شناسایی تخلفات زیست محیطی در استان قم شد و گفت: شهروندان محترم می توانند گزارش های خود از هرگونه نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی و تاکسیدرمی آنها را با شماره تلفن 1540 و یا 36207299 در میان بگذارند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/marn

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا