اجتماعی

کاهش 50درصدی جان‌باختگان حوادث ترافیکی درقم

سرپرست مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم خبرداد:

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث ترافیکی این استان درمهرماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،جلیل گودرزی‌فر در گفت‌وگویی افزود: در مهرماه امسال ۶ نفر و در مهر سال گذشته ۱۲ نفر به دلیل حوادث ترافیکی در صحنه حادثه فوت کردند که از این تعداد یک نفر راکب موتورسیکلت بوده‌است.

وی اضافه کرد: در مهرماه ۱۴۰۱ ،  ۳۹ هزار و ۳۱۲ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار و منجر به انجام ۸ هزار و ۷۹۸ ماموریت شد و در مدت مشابه ۳۶ هزار و ۶۴۸ تماس با این مرکز برقرار و منجر به انجام ۷ هزار و ۷۶۶ ماموریت گردید.

وی ادامه داد: این ماموریت‌ها در سال جاری منجر به امدادرسانی به ۹ هزار و ۴۹۰ مصدوم و بیمار و پارسال به ۸ هزار و ۲۹۹ نفر شد.

به گفته گودرزی‌فر، در مهر امسال و سال گذشته به ترتیب یک‌هزار و ۹۰۲ و یک هزار و ۶۴۸ حادثه ترافیکی در استان قم رخ داد که منجر به مصدومیت ۲ هزار و ۵۳۲ نفر و ۲ هزار و ۱۱۵ نفر شد.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hibs

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا