اجتماعی

کانون پرورش فکری به پنج هزار کودک و نوجوان قمی خدمات می دهد

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم:

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم گفت: این کانون به پنج هزار تن از کودکان و نوجوانان این استان خدمات خود را ارائه می دهد.

به گزارش  ایرنا،محمد غفاری افزود: اولین مرکز کانون پرورش فکری در قم در سال ۱۳۴۹ در خیابان حضرتی فعال شد و این کانون تا سال ۱۳۸۰ زیر نظر تهران اداره می شد و و در سال ۱۳۸۰ اداره کل کانون در قم به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ابراز داشت: با عنایت به این که تا سال ۸۰ کانون قم زیر نظر تهران بود دیرتر از استان های دیگر توسعه مراکز خود را آغاز کرد و از سال ۸۰ تاکنون تعداد ۹ مرکز ثابت در شهر قم ایجاد شده است.

وی یادآور شد: کانون قم یک مجتمع بزرگ نیز در شهرک پردیسان دارد که دومین مجتمع بزرگ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور محسوب می شود.

غفاری افزود: ۲ مرکز سیار روستایی و یک مرکز پستی نیز زیر نظر کانون قم فعال هستند.

وی گفت: برخی از اعضای کانون در قم را عضوهای ثابت تشکیل می دهند که این افراد در طول سال در کلاس ها شرکت کرده و از ظرفیت کتابخانه مراکز استفاده می کنند.

وی گفت: در تابستان ها استقبال از حضور در فعالیت های کانون بیشتر می شود و کودکان و نوجوانان در کلاس های مرتبط حضور می یابند.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم افزود: علاوه بر این بخشی از فعالیت کانون در ارتباط با مدارس و گروه هایی است که برای بازدید به مراکز کانون می آیند که این خدمت در مرکز پردیسان بسیار بیشتر است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/yojs

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا